× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان فارس آغاز شده بود، از حوالی ساعت ۱۱ منجر به وقوع سیلاب شدید در منطقه دروازه قرآن، میدان ابوکلام، هفت‌تنان و مسیرهای منتهی به این مناطق شده بود.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان […]

بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان فارس آغاز شده بود، از حوالی ساعت ۱۱ منجر به وقوع سیلاب شدید در منطقه دروازه قرآن، میدان ابوکلام، هفت‌تنان و مسیرهای منتهی به این مناطق شده بود.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،بارش شدید باران که از بامداد امروز در استان فارس آغاز شده بود، از حوالی ساعت 11 منجر به وقوع سیلاب شدید در منطقه دروازه قرآن، میدان ابوکلام، هفت‌تنان و مسیرهای منتهی به این مناطق شده بود.

17 کشته و 74 زخمی ‌در سیل شیراز

‌پیرحسن کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد‌‌: 17 نفر در سیل شیراز جان باختند و ‌تاکنون 74 مصدوم به‌جای گذاشته ‌و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 16 دستگاه آمبولانس درحال امدادرسانى به سیل‌زدگان است.

امدادرسانی نیروهای مهندسی و پزشکی سپاه فجر فارس به سیل‌زدگان

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر استان فارس گفت: نیروها و امکانات مهندسی و پزشکی سپاه فجر فارس و جمعی از گروه‌های جهادی بسیج در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حادثه سیل در شیراز حضور دارند.‌

سرگرد جلال یارمحمدی با اشاره به حادثه وقوع سیلاب و بروز خسارات به خودروها و مسافران نوروزی در منطقه دروازه قرآن شیراز اظهار داشت: نیروهای امدادی سپاه در حال آمادهباش هستند و امکانات پزشکی و مهندسی سپاه استان فارس به صورت فعال در فرآیند امدادرسانی به مردم شیراز در سطح این شهرستان حضور دارند.

وی افزود: علاوه بر نیروها و امکانات مهندسی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، جمعی از گروه‌های جهادی و اقشار بسیج استان فارس نظیر بسیج جامعه پزشکی، معاونت امداد و درمان سپاه فجر، بسیج سازندگی فارس و سایر اقشار بسیج در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان حادثه سیل در شیراز حضور فعال دارند.

انتقال 17 جسد به پزشکی قانونی ا‌ستان فارس/4کودک در ‌بین کشته‌شدگان شناسایی شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس با اشاره به انتقال 17 جسد به پزشکی قانونی فارس گفت: در میان کشته‌شدگان 4 کودک، 3 پسر و یک دختر وجود دارد.‌

سعید غلامزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره انتقال 17 جسد به پزشکی قانونی اظهار داشت: از این تعداد 6 مرد، 7 زن، 4 کودک هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی اجساد در حال انجام است، گفت: کودکان 3 پسر و یک دختربچه هستند.

ورودی شیراز از سمت پل شهید اسکندری به‌سمت اصفهان مسدود  است

رئیس پلیس راه شمال استان فارس در پی این حادثه از برخورد تعداد 100 خودرو در ورودی دروازه قرآن خبر داد و گفت: به‌دلیل آب‌گرفتگی ورودی شیراز از سمت پل شهید اسکندری به‌سمت اصفهان مسدود است و تا اطلاع ثانوی تردد از این مسیر امکان‌پذیر نخواهد بود.

سرهنگ عبدالهاشم دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تأکید بر اینکه “عبور و مرور از منطقه دروازه قرآن غیرممکن شده و در تلاش هستیم تا پایان امروز این مسیر بازگشایی شود”، گفت: دیگرمحورهای مواصلاتی استان فارس باز است و تردد در آنها جریان دارد.

رئیس پلیس راه شمال استان فارس ادامه داد: مسافران با توجه به شروع بارش برف و باران از شب گذشته و احتمال سیلابی شدن در مسیرهای مواصلاتی استان  از سفرهای غیرضروری از این مسیرها خودداری کنند.

استقرار 5 تیم عملیاتی هلال احمر

حسین درویشی، مدیر جمعیت هلال احمر استان فارس نیز از استقرار 5 تیم عملیاتی در منطقه سیل‌زده خبر داد.

تشکیل جلسه فوری مدیریت بحران در استان فارس

مدیرکل مدیریت بحران استان فارس از تشکیل جلسه فوری مدیریت بحران در استان فارس برای کنترل اوضاع خبر داد و گفت: میزان خسارت سیلاب شیراز ‌هنوز مشخص نیست.

هشدارهای علوم پزشکی شیراز

علوم پزشکی شیراز نیز هشدارهایی برای حفظ سلامت مردم اعلام کرده از جمله اینکه  شهروندان باید با سیلاب مانند فاضلاب برخورد کنند و تحت هیچ شرایطی از آب چاه استفاده نکنند.

همچنین در این بیانیه آمده است: از تماس بدن با آب سیلاب باید پرهیز کنیم و بدون چکمه در سیلاب راه نرویم، اگر سیلاب وارد منزل شد بعد از خارج کردن سیلاب وسایل منزل باید شست‌وشو و ضدعفونی شوند.

مردم از منازل خود خارج نشوند

‌عنایت‌الله رحیمی استاندا‌ر فارس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز با اشاره به‌ وقوع سیلاب در برخی مناطق شیراز اظهار داشت: این سیلاب در کمتر از 10 دقیقه از ارتفاعات تنگ الله‌اکبر شروع شد و در ورودی شهر شیراز و در د‌روازه قرآن خودروهای در حال حرکت را با خود برد.

وی علت این سیلاب را  حجم زیاد بارندگی اعلام کرد و افزود: نیروهای امدادرسان در صحنه حضور دارد و امیدواریم حداقل تلفات را داشته باشیم.

استاندار فارس با ابراز اینکه خودروهایی که از شیراز به‌سمت اصفهان در حال حرکت بودند با مشکل مواجه شدند، تصریح کرد: از مردم درخواست کرده‌ایم که از منازل خود بیرون نیا‌یند تا بتوانیم اوضاع را تحت کنترل داشته باشیم.

انتقال ‌اجساد جان‌باختگان سیل شیراز به پزشکی قانونی فارس

مدیرکل پزشکی قانونی فارس درباره جانباختگان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز گفت: ‌اجساد جان‌باختگان سیل شیراز به پزشکی قانونی فارس انتقال یافت‌‌.

سعید غلام‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اعلام کرد: تعدادی از اجساد به پزشکی قانونی انتقال یافته ولی تعداد دقیق کشته‌شدگان هنوز مشخص نیست، پزشکی قانونی استان برای تشریح اجساد آمادگی کامل را دارد.

انتقال مصدومان سیل شیراز به مراکز درمانی‌

استاندار فارس با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌های امدادرسان در محل حاضر هستند، گفت: در حال حاضر وضعیت شهر در ثبات است.

‌عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس با تصریح به اینکه در عرض 10 دقیقه بارش سنگین منجر به سیل شد، اظهار داشت: مسیر دروازه قرآن و خودروهایی که از شیراز به‌سمت اصفهان می‌رفتند دچار آسیب شدند.

وی با ابراز اینکه مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: مراکز درمانی، اورژانس، هلال احمر و آتش‌نشانی در محل حاضر هستند.

استاندار فارس با بیان اینکه 50 خودرو در سانحه گرفتار سیل شدند، اضافه کرد: تعدادی از سرنشینان فوت شدند که اجساد به پزشکی قانونی منتقل شده است.

نعمتی، معاون اماکن حرم مطهر شاهچراغ(ع) از آمادگی حرم مطهر برای اسکان مسافران در شبستان حرم خبر داد.

شهرداری شیراز اعلام کرد که مسافران به‌منظور اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص‌شده توسط شهرداری شیراز و به‌ویژه نمایشگاه بین‌المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

روابط عمومی اداره ورزش و جوانان فارس نیز اعلام کرد در همه اماکن ورزشی استان فارس، به‌روی شهروندان و ساکنین و مسافران باز است و هموطنان در صورت بروز مشکل به نزدیک‌ترین مکان ورزشی استان مراجعه کنند.

دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر استان فارس  نیز اعلام کرده که با توجه به وضعیت خاص مسافران که به‌علت سیل مدارک و وسایل شخصی و شناسایی خود را از دست داده‌اند، از تمامی مهمانپذیرها، هتل‌ها، اقامتگاههای بوم‌گردی، و کمپ‌ها و  سایر مراکز اسکان خواهشمند است نسبت به پذیرش و اسکان مسافران و گردشگران اقدام نموده تا پس از اسکان و آرامش موارد پذیرش آنها انجام شود.

شکستن سدهای استان فارس ‌صحت ندارد

‌روابط عمومی آب منطقه‌ای استان فارس با اشاره به شایعه شکسته شدن سد در استان فارس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ کدام از سدهای  استان  دچار هیچ حادثه‌ای نشده است.

در این اطلاعیه اعلام شد اکنون ساعت 16 روز دوشنبه پنجم فروردین ماه سدهای فارس حدود یک ونیم میلیارد مترمکعب ظرفیت خالی دارند و می‌توانند این مقدار سیلاب احتمالی را کنترل و ذخیره بکنند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد