× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رضا کیانیان بازیگر صاحب نام تئاتر، سینما و تلویزیون کشور در کارگاه مفهومی، فرهنگی و هنر در پهنه فرهنگی هنری رودکی گفت: کسی به رشد فرهنگ کمک نکرد اما این اتفاق افتاد یعنی زمانیکه فرهنگ راه بیفتد راه خودش را می‌یابد.وجود این ساختمان‌ها و محلات فرهنگی خواست مردمی ‌است نه خواست قدرت. به گزارش ثمره […]

رضا کیانیان بازیگر صاحب نام تئاتر، سینما و تلویزیون کشور در کارگاه مفهومی، فرهنگی و هنر در پهنه فرهنگی هنری رودکی گفت: کسی به رشد فرهنگ کمک نکرد اما این اتفاق افتاد یعنی زمانیکه فرهنگ راه بیفتد راه خودش را می‌یابد.وجود این ساختمان‌ها و محلات فرهنگی خواست مردمی ‌است نه خواست قدرت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا کیانیان بازیگر صاحب نام تئاتر، سینما و تلویزیون کشور در کارگاه مفهومی، فرهنگی و هنر در پهنه فرهنگی هنری رودکی گفت: زمانی زندگی در بیرون خانه‌ها و در شهر جریان داشت اما بعد وارد خانه‌ها شد. اینجا پر از انبارهایی بود که متعلق به تولیدی‌های لباس بود و این انبارها به مرور توسط گروه‌های فرهنگی خریداری و به سالن تئاتر تبدیل شدند.

وی ادامه داد: یعنی قدرت فرهنگ بر تجارت پیروز شد. کسی به این موضوع کمک نکرد اما این اتفاق افتاد یعنی زمانیکه فرهنگ راه بیفتد راه خودش را می‌یاید. وجود این ساختمان‌ها و محلات فرهنگی خواست مردمی ‌است نه خواست قدرت. همین خواست عمومی است که ‌شهرداری را متوجه خودش می‌کند که «اگر قرار است بمانی باید کاری انجام بدهی.» عده‌ای در مقابل این خواست ملی مقاومت می‌کنند نابود می‌شوند و از بین می‌روند و عده‌ای همراهی می‌کنند و ماندگار می‌شوند. در واقع یعنی فرهنگ خودش را تحمیل کرده است.

کیانیان اظهارکرد: شکل گیری تئاتر خصوصی در شهر نشان دهنده نیاز ملی است که این اتفاق میافتد و این اتفاق دلایل بسیار زیادی دارد. حالا شهرداری می‌خواهد به این نیازی که اتفاق افتاده کمک کند.

این بازیگر با بیان اینکه باید شرایط برای
استفاده ارزان از هنر فراهم شود، تصریح کرد: در تمام دنیا هنر موسیقی و تئاتر گران است اما شهرداری‌ها با قرارگرفتن در کنار این هنرها شکل ارزان آن را برای همه فراهم می‌کنند. نکته قابل توجه در شکل گیری پهنه فرهنگی و هنری رودکی ورود زندگی مردم به شهر و نیاز فرهنگی آنها است و حالا شهرداری باید به آن کمک کند تا شکل ارزان فرهنگ در دسترس باشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد