× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران گفت: هدف اصلی اجرای طرح کمربندی رینگ آب تهران این است که ما بتوانیم در شرایط بحرانی از منابع سطحی که در تصفیه‌خانه‌ها داریم، سایر تصفیه‌خانه‌ها را پشتیبانی کنیم.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، سیدعلیرضا ساداتی‌فرد، معاون […]

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران گفت: هدف اصلی اجرای طرح کمربندی رینگ آب تهران این است که ما بتوانیم در شرایط بحرانی از منابع سطحی که در تصفیه‌خانه‌ها داریم، سایر تصفیه‌خانه‌ها را پشتیبانی کنیم.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، سیدعلیرضا ساداتی‌فرد، معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران با بیان اینکه پروژه بزرگ رینگ کمربندی آبرسانی تهران در چند جبهه در حال انجام است، اظهار کرد: در جبهه غربی که از تصفیه‌خانه ششم تا مخزن ۱۱۸۳ غرب قرار دارد تا کنون سه رشته خط آبرسانی از مسیر اجرا شده است و چهارمین خط آن به‌زودی اجرا خواهد شد و آب را از تصفیه‌خانه ششم به سمت مخازن ۵۷ و ۵۹ در شمال غرب تهران هدایت می‌کند.

به گفته او، جبهه شمال‌شرقی دو رشته خط ۱۸۰۰ و ۱۴۰۰ میلی‌متری، آب خام و آب تصفیه‌شده را از تصفیه‌خانه پنجم به مخازن ۴۳، ۴۸، ۴۹ و ۷۱ می‌رساند.

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران افزود: هدف اصلی اجرای طرح کمربندی رینگ آب تهران این است که ما بتوانیم در شرایط بحرانی از منابع سطحی که در تصفیه‌خانه‌ها داریم، سایر تصفیه‌خانه‌ها را پشتیبانی کنیم و ضمن ایجاد قابلیت جابه‌جایی آب مورد نیاز، از نظر کیفی آب تهران را به تعادل برسانیم.

او با بیان این نکته که با اجرای خطوط کمر بندی این امکان مهیا خواهد شد که اگر در صورت بروز حادثه، آب ورودی یکی از تصفیه‌خانه قطع شود، بتوانیم از تصفیه‌خانه دیگر این مسیر را احیا و تصفیه‌خانه را وارد مدار تولید، تصفیه و آبرسانی کنیم، گفت: افزون بر این، منابع آب زیرزمینی تهران کیفیت‌های متفاوتی دارد و برای رسیدن به شرایط استاندارد نیازمند اختلاط است که با بهره‌برداری از سد ماملو، وارد مدار شدن تصفیه‌خانه هفتم تهران و اجرای پروژه رینگ کمربندی تهران این امر محقق و مشکل کیفی آب در جنوب شرق تهران به طور کامل برطرف می‌شود.

ساداتی‌فرد بیان کرد: در محدوده جنوب غرب تهران با اجرای خط سلامت که بخشی از حوزه غربی پروژه رینگ کمربندی تهران است، توانستیم نیترات را تا حد استاندارد کاهش دهیم که ضمناً با وارد مدارشدن تصفیه‌خانه ششم آب تهران در آینده نزدیک با کیفیت بالا برای محدوده مسکونی منطقه ۲۱ و ۲۲ تزریق خواهد شد.

به گفته او، یکی دیگر از اهداف این طرح کلان، تأمین آب شهر پرند است که در همین زمینه لوله‌گذاری از مخزن تلمبه‌خانه یافت‌آباد تا مخزن رضی‌آباد به طول ۱۲ کیلومتر اجرا شده و از مخرن رضی‌آباد به سمت شهر پرند حدود ۶،۷ کیلومتر آن به اجرا درآمده است.

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران؛ کمبود منابع مالی، وجود موانعی، چون اراضی و املاک شخصی و تنگنا‌های ترافیکی را عمده‌ترین موانع پیشرفت این طرح بیان کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد