× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به مناسبت 28 اردیبهشت و روز جهانی موزه ها، بازدید از موزه های بخش مرکزی پایتخت در محدوده منطقه 11 که در بافت تاریخی طهران قدیم در محدوده حصار ناصری واقع شده اند ؛ برای عموم آزاد و رایگان است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، علی اسماعیل […]

به مناسبت 28 اردیبهشت و روز جهانی موزه ها، بازدید از موزه های بخش مرکزی پایتخت در محدوده منطقه 11 که در بافت تاریخی طهران قدیم در محدوده حصار ناصری واقع شده اند ؛ برای عموم آزاد و رایگان است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی این منطقه با بیان این که بخشی از این منطقه در محدوده حصار ناصری و طهران قدیم قرار گرفته ؛ ابنیه ارزشمند تاریخی با معماری فاخر ایرانی که تبدیل به موزه شده اند ؛ پذیرای علاقمندان برای بازدید از آثار جمع آوری شده در آن ها هستند.

وی افزود: موزه ثبت احوال در خیابان امام خمینی نرسیده به خیابان شیخ هادی قرار دارد و حدود یکصد سال از بنای آن می گذرد. نشانه ها و یادگارهایی از بزرگانمان در سازمان ثبت احوال کشور با نام “گنجینه سازمان ثبت احوال ایران” نگه داری می شوند و عموم مردم برای بازدید از آن می توانند به موزه ثبت احوال کشور مراجعه کنند و علاوه بر آن از معماری دوران قاجار این بنای ارزشمند و محوطه آن بازدید نمایند.این موزه همه روزه به غیر از تعطیلات در ساعات ادارای به صورت رایگان برای بازدید عموم آزاد است.

اسماعیل زاده همچنین در خصوص خانه و موزه مقدم گفت: این موزه از بناهای ساخته شده در دوران قاجار است که در خیابان امام خمينی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک ۲۵۱ قرار دارد و از نظر معماری، تاریخچه و همچنین آثار و اشیایی که در آن نگهداری می‌شود دارای ارزش بسیار بالایی است.

او ادامه داد: به موزه ملی قرآن کریم در تقاطع خیابان امام خمینی (ره) با خیابان ولی عصر (عج(این مجموعه قرآن‌های دستنویس خطی از قرن چهار تا اواخر قاجار، ظروف و اشیای قیمیتی، تابلوهای معاصر و غیره را در معرض نمایش دارد. همچنین در طبقه منفی یک و دو این موزه، نسخ خطی و ادعیه و آثاری که در فهرست آثار ملی ثبت ملی به ثبت رسیده‌اند، نگهداری می‌شود و در طبقه منفی سه نیز تابلوهای هنری قرآنی به نمایش گذاشته شده است.

اسماعیل زاده در خصوص عمارت تیمور تاش (موزه جنگ ) نیز با اشاره به این که در این موزه قدیمی ترین ابزار و ادوات جنگی نگه داری می شود ؛ عنوان کرد: عمارت تیمور تاش در میدان حر ، خیابان جنگ با بیش از 160 سال قدمت در روزهای دوشنبه از ساعت 14تا 18 و در روزهای جمعه از 9 صبح تا 18 آماده بازدید علاقمندان است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد