× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: اجرای سند توسعه محلات و اقدامات عمرانی در ابعاد کوچک مقیاس محلی که با جلب نظر ذینفعان صورت گرفته می تواند گام مهمی در توسعه باشد. از مدیریت شهری می خواهم با رعایت همه الزامات و سنجش نظران ذینفعان اجتماعی و معتمدین محلی، بر اجرای این […]

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: اجرای سند توسعه محلات و اقدامات عمرانی در ابعاد کوچک مقیاس محلی که با جلب نظر ذینفعان صورت گرفته می تواند گام مهمی در توسعه باشد. از مدیریت شهری می خواهم با رعایت همه الزامات و سنجش نظران ذینفعان اجتماعی و معتمدین محلی، بر اجرای این طرح ها سرعت بخشند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 17 تهران، محمدسالاری و حسن خلیل آبادی اعضای شورای شهر تهران روز چهارشنبه 4دی ماه با حضور در منطقه 17 به همراه محمود کلهری شهردار این منطقه و هیئت همراه، از پروژه های کوچک مقیاس محلی و عمرانی بازدید کردند.

محمدسالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه با شهردار و شورایاران منطقه۱۷ گفت: شورایاران درخواست کردیم مبتنی بر بحث و گفت‌وگوی اقناعی و تجارب آرا به یک جمع بندی برسند و از همه ظرفیت ها استفاده کنند. باید سند توسعه محلات با الویت مناطق کم برخوردار و رویکرد استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در الویت باشد‌. باید هدف و نتیجه از تخصیص این حجم از درآمد موجود و کل ظرفیت در آینده شهر برای بزر گراه سازی، کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک باشد.

سالاری با اشاره به لزوم گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی گفت : در همه جای دنیا رویکرد حمل و نقل عمومی مرسوم است اما در تهران با اضافه شدن شبکه معابر، شهر تحت اختیار اتومبیل ها خواهد بود و این به این معنی است که شهروندان را به سفر شهری دعوت می‌کنیم‌ اما به جای این رویکرد باید رویکرد حمل و نقل عمومی را ترویج کنیم.

این عضو شورای شهر با حضور در بین شورایاران منطقه۱۷ تاکید کرد: باید برنامه ی اولویت محور در پروژه های شهری داشته باشیم تا مصادیق عینی رویکردهای فرهنگی، هویت بخشی ، زیست پذیری و… برای شهروندان قابل مشاهده و نتیجه بخش باشد.

سالاری تصریح کرد: در کنار برنامه های کلان در مقیاس شهری و منطقه ای باید برنامه مبتنی بر سند توسعه محلات با الویت مناطق کم برخوردار هم وجود داشته باشد تا زیست پذیری و رضایت مندی ایجاد شود و ماموریت های مغفول مانده کوچک مقیاس درون محلات پیوست برنامه های کلان اولویت محور شود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چالش ها و ابر چالش ها واقعیت های شهر تهران‌ است. شهری که در صد ساله گذشته اینگونه و با رویکرد غالب شهر فروشی اداره شده است. شهر ساخته می‌شود تا به درآمد برسد اما آن درآمد دوباره صرف تبعات شهرسازی می‌شود. شهرداری ها باید ظرفیت ها را بشناسند و از تبعات سوء سرانه‌های خدماتی جلوگیری کنند. همچنین توجه به سرانه های آموزشی، خدماتی، ورزشی و… در اولویت باشد.

عضو شورای شهر با تقدیر از اجرای پروژه های کوچک مقیاس افزود: خوشحالم که منطقه ۱۷ به عنوان منطقه ای کم برخوردار با بافت قابل توجه متراکم، به عنوان پایلوت انتخاب شده است‌.

سالاری خطاب به کلهری گفت: هوشمندی شما برای جلب نظر معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری در انتخاب محلات این منطقه برای اجرای پایلوت طرح سند توسعه محلات ارزشمند و قابل تقدیر است. امیدوارم این طرح با همکاری و جلب نظر ذینفعان، نتایج خوبی در پی داشته باشد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با تقدیر از معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران برای ایجاد این دغدغه در منطقه۱۷ گفت: از مدیران شهری می خواهم با جدیت این طرح ها را اجرا نموده و در تمامی مراحل نظر ذینفعان خصوصاً اعضای محترم شورایاری ها را جویا شوند و بر اجرای این طرح ها سرعت بخشند.

گفتنی ست بازدید چهارساعته دکتر محمدسالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران به همراه حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران از نواحی سه گانه شامل معابر منشعب از خیابان شهید مهمان نوازان، معابر منشعب از خیابان شهید فریدون احمدی، خیابان شهید متین، نهر فرخنده،خیابان شهید آقایاری ، خیابان شهید ابدام و مسیرهای منتهی به فاضلاب شهری صورت گرفت که پس از آن در دیدار با اعضای شورایاری محلات جمع بندی از این بازدید با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری منطقه 17 پایان یافت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه