× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)،در راستای مناسب سازی ایستگاه هاي مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید. در هریک از این […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)،در راستای مناسب سازی ایستگاه هاي مترو در پایتخت برای تردد معلولان و افراد کم توان امروز همزمان با روز جهانی معلولین، آسانسور 2 ایستگاه بسیج و محمدیه به بهره‌برداری رسید.

در هریک از این ایستگاه ها 2 دستگاه آسانسور با ظرفیت هر دستگاه 8 نفر نصب و راه اندازی شده که در مجموع براي اين كار ، هزينه اي بالغ بر 30 ميليارد ريال صرف شده است.

بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته ایستگاه های متروي جديد پایتخت هنگام بهره برداری به منظور رعایت حال معلولان و افراد کم توان باید مجهز به پله برقی و آسانسور باشند. از همين رو تمامی ایستگاه هاي جديد با پله برقی و آسانسور به بهره برداری می رسند و در صورت عدم تكميل آسانسور، شركت مترو متعهد شده است كه ظرف مدت۳ ماه پس از بهره برداری نسبت به راه اندازي آسانسور در اين ایستگاه ها اقدام كند.

شرکت مترو در راستای تعهد خود در این خصوص در صدد است عملیات تجهیز و بهره برداری از آسانسور را در ایستگاه های قدیمی و بهره برداري شده که فاقد آسانسور هستند نيز اجرایی کند.

بدین منظور مناقصه تهیه ۱۹۶ آسانسور برای خطوط قدیمی به ویژه خطوط ۳ و ۴ در دستور کار قرار دارد تا پس از مشخص شدن پيمانكار و تهیه آسانسور برای ایستگاه هایی که قابلیت نصب آسانسور دارند اقدام لازم صورت پذيرد.

گفتنی است به زودي با ورود 48 دستگاه آسانسور به شبكه متروي تهران، 2 ايستگاه از خط يك، 8 ايستگاه از خط 3 و 5 ايستگاه از خط 4 جهت استفاده بهتر افراد كم توان مناسب سازي خواهند شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد