× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

اعضای شورایاری های منتخب پنجمین دوره شورای شهر در جلسه ای با شهردار منطقه 2 دیدار کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه ضمن ابراز امیدواری از کمک و همراهی شورایاران در اداره بهتر امور شهر، شورایاران را نمایندگان مردم و رابط بین شهرداری […]

اعضای شورایاری های منتخب پنجمین دوره شورای شهر در جلسه ای با شهردار منطقه 2 دیدار کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه ضمن ابراز امیدواری از کمک و همراهی شورایاران در اداره بهتر امور شهر، شورایاران را نمایندگان مردم و رابط بین شهرداری وشهروندان دانست و گفت: شهروندان با حضور در انتخابات شورایاری ها سعی در تقویت هویت و تعلق محله ای خود داشته و به دنبال تعیین سرنوشت محله خود بوده اند.

رسول کشت پور با اشاره به اهمیت ایجاد توازن قدرت در بین شهروندان و شهرداری با هدف جهت دهی موثر در هزینه کردن منابع عمومی شهر در محلات اظهار کرد: ساز و کارهای مشارکت اجتماعی شهروندان در مدیریت شهری تهران همچنان فاقد نهادینگی لازم برای رفع دغدغه های اقشار مختلف مردم است لذا همکاری شورایاران در آموزش و فرهنگ سازی در زمینه جلب مشارکت های شهروندی امری ضروری است.

شهردار منطقه 2 با بیان اینکه در چند سال گذشته شهرداریها به منظور جلب مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در اداره ی شهرها و برقراری سیستم حکمروایی خوب شهری،طرح های مختلفی از جمله ناحیه محوری ، محله گرایی، و غیره را به اجرا گذاشتند و در ایران شوراهای محله ای از اردیبهشت ماه 1385 فعالیت شان را آغاز کردند افزود: هرچه شورایاری ها به صورت اثر بخش به وظایف خود عمل کنند راهبری هزینه ، تمایز، تمرکز، نوآوری ، رشد و اتحاد در مدیریت شهرداری های مناطق 22 گانه موفق تر خواهد بود.

رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با بیان این نکته که شورایاری هامی توانند در فعالیت های اجتماعی اثر بخش باشند و سرمایه های اجتماعی را افزایش دهند گفت : شورایاران می توانند به عنوان مشاورینی امین و توانمند برای مدیریت شهری و نیز مدافعانی برای پیگیری مطالبات شهروندان از مدیریت شهری باشند.

وی با بیان اینکه وجود شورایاری ها در محلات به جهت پیگیری مطالبات مردم محل در حوزه ی شهرداری و زیباسازی محل و سایر مسائل، بسیار مناسب است و شورا یاری ها به دلیل ارتباط و شناخت بهتر محله می توانند معضلات و مشکلات مردم را به اطلاع مسئولین شهری برسانند اظهار کرد: پیگیری سایر مطالبات اساسی شهروندان همچون ارتقاء زیرساخت های حمل و نقل شهری، مترو، انجام پروژه های مورد نیازی چون ایمن سازی شهر در برابر حوادث و بلایای طبیعی و کمک به مدیریت شهری در ارتقاء اخلاق و فرهنگ شهرنشینی شهروندان از مهمترین اموری است که شورایاران می توانند به آن بپردازند و هر چقدر این تشکیلات بیشتر تقویت شود درگیری مردم با مشکلات و مسائل محله کمتر خواهد شد.

شهردار منطقه 2 خاطر نشان کرد: نهاد شورایاری می بایست همانند یک سازمان بزرگ مردم نهاد عمل کرده و حلقه واسط بین ساختار مدیریت شهری و شهروندان باشد و از ورود به مسایل سیاسی و اقتصادی که می توانند منشاء فساد باشند دوری کنند .

در ادامه این جلسه برخی از اعضای شورایاری این منطقه طی سخنانی به ارائه نقطه نظرات خود در رابطه با اداره امور شهر و افزایش مشارکت شهروندان و اقدامات شهرداری منطقه 2 دربهبود زیست شهری در این منطقه پرداختند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد