× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 11 در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار در این منطقه که با محوریت توسعه محله ای برگزار شد؛ فراهم آوری زیر ساخت ها و واگذاری مسئولیت های اجتماعی به هیئت امنای محلی و مردم را از مهم ترین ویژگی های برنامه توسعه محلات عنوان کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی […]

شهردار منطقه 11 در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار در این منطقه که با محوریت توسعه محله ای برگزار شد؛ فراهم آوری زیر ساخت ها و واگذاری مسئولیت های اجتماعی به هیئت امنای محلی و مردم را از مهم ترین ویژگی های برنامه توسعه محلات عنوان کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، از سوی معاونت فنی و عمرانی نخستین جلسه ستاد باز آفرینی پایدار با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 ، کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، نمایندگان اداره آب و فاضلاب منطقه 5، اداره گاز منطقه 2 ، اداره برق فارابی و خیام، مرکز بهداشت جنوب، اداره کار و رفاه اجتماعی استان تهران، سازمان آتش نشانی، مدیریت بافت تاریخی شهر تهران با محوریت برنامه های توسعه محله ای در بخش مرکزی شهر تهران برگزار شد.

نصراله آبادیان شهردارمنطقه 11 ضمن تشریح ویژگی این منطقه از لحاظ بافت فرسوده و اقدامات انجام شده برای نوسازی و برنامه های توسعه محلات بر ضرورت واگذاری مسئولیت ها به مردم تأکید کرد .

آبادیان افزود: در سند توسعه محلات 17 گانه این منطقه سعی کرده ایم برنامه های واقع بینانه با توجه به مسائل و مشکلات هر محله انجام دهیم .

وی عنوان کرد: یکی از خصوصیات برجسته این سند فعالیت های برنامه ای است که هر محله به خود اختصاص داده است. همچنین با توجه به فراهم آوری زیر ساخت ها در محله ها بیشتر مسئولیت ها و بخش قابل توجهی از موضوعات به مردم و هیئت امنای محلی (شورایاران) و مدیر ان محلات واگذار شده است.

شهردار منطقه 11 ارتقای فعالیت های عمرانی و محیطی از جمله ضریب نفوذ شبکه فاضلاب در سطح منطقه و تعریف کاربری های جدید را که باعث ارتقای محلی خواهند شد؛ از جمله نکاتی ابراز کرد که در این برنامه محقق خواهند شد.

در ادامه کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران با تأکید بر اهمیت نقش شورایاران در اقدامات توسعه محله ای ، اولویت بندی اقدامات برنامه های یک ساله و دو ساله و لحاظ کردن تحقیقات SWOT را حائز اهمیت دانست و گفت: موضوع احساس تعلق محله ای بسیار مهم است و در دوره اجرای برنامه باید اجرای برنامه ها به ساکنان محله سپرده شود و مدیریت شهری نقش تأمین کننده و پشتیبانی داشته باشد.زیرا تجربه نشان داده که این رویکرد علاوه بر سرعت بخشیدن به اجرای برنامه ها به پایداری آن ها نیز کمک می کند . کاری که توسط خود مردم انجام می شود؛ از دوام بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: شاید در برخی محلات این امکان هنوز وجود نداشته باشد اما در محلاتی مانند امیریه و خیلی از محلات منطقه 11 این فرصت وجود دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد