× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  بخشنامه معاون عمراني وزير كشور به استانداريها در خصوص پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح احتمالی با توجه به ورود سامانه بارشي از روز شنبه ۱۰ فروردين 98.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،معاون عمران و توسعه امور شهری و […]

 

بخشنامه معاون عمراني وزير كشور به استانداريها در خصوص پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح احتمالی با توجه به ورود سامانه بارشي از روز شنبه ۱۰ فروردين 98.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير كشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با ابلاغ بخشنامه ای به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریها با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر پیش بینی ورود سامانه بارشی فعال به کشور از بعد از ظهر روز شنبه ۱۰ فروردين بر پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح احتمالی تاكيد نمود.

در بخشنامه ابلاغي معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير كشور بر اطلاع رسانی جهت ضرورت آمادگی کامل کلیه شهرداری ها و دهیاری ها و حضور موثر و مداوم کلیه معاونین، مدیران و روسای سازمانهای ذیربط شهرداری های استان و دهیاری های تابعه به صورت مداوم و مستمر در محل کار تاكيد شده است.

جمالي نژاد در اين بخشنامه همچنين بر بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و خدماتی به ویژه در مناطق دارای خطرپذیری بالاتر از جمله مسیل ها و روددره ها و انجام اقدامات پیشگیرانه خصوصاً لایروبی و پاکسازی انهار و مسیل ها، ترمیم کانال ها به ویژه در مناطقی از شهرها و روستاها که در سیل های اخیر آسیب دیده اند، تاكيد نموده است.

آمادگی، پایش و نظارت مستمر از سوی ستاد مدیریت بحران شهرداری ها و دهیاری ها و سازمان های خدمات رسان به ویژه سازمان های آتش نشانی و دیگر حوزه های معاونت خدمات شهری و بازدید تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهر و پل ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه ها و مسیل های عبوری از شهرها و روستاها، ديگر مواردي بود كه در بخشنامه ابلاغي معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزير كشور بر انجام آنها تاكيد شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد