× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیر عامل انتشارات علمی و فرهنگی گفت:در سال گذشته به دلیل گرانی کاغذ با چالش بزرگی مواجه شدیم اما در نیمه دوم سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک‌هایی کردند که برای چاپ همه کتاب‌های انتشارات کافی نبود. به گزارش ثمره نیوز،صبح امروز دوم اردیبهشت ماه نشست خبری مسعود کوثری مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی  […]

مدیر عامل انتشارات علمی و فرهنگی گفت:در سال گذشته به دلیل گرانی کاغذ با چالش بزرگی مواجه شدیم اما در نیمه دوم سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک‌هایی کردند که برای چاپ همه کتاب‌های انتشارات کافی نبود.

به گزارش ثمره نیوز،صبح امروز دوم اردیبهشت ماه نشست خبری مسعود کوثری مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی  در سالن جلسات این انتشارات با حضور خبرنگاران برگزار شد.

مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی با بیان چالش های سال 97 در حوزه کاغذ و چاپ کتاب گفت:گرانی نرخ کاغذ روی قیمت کتاب‌ها نیز به نحوی تاثیر گذاشته است که چاپ‌های جدید نمایشگاهی علمی و فرهنگی نسبت به گذشته ۱۵ درصد گرانتر است بنابراین پیش بینی می‌شود که بازدیدکنندگان نمایشگاه بیشتر به خرید کتاب‌های چاپ شده در سال‌های گذشته اقدام می‌کنند.

وی گفت:در حوزه تالیف همچنان این انتشارات می‌کوشد قوی ظاهر شود و امسال نیز در حوزه‌های مختلف با آثار تالیفی جدید به نمایشگاه کتاب می‌آییم. دیوان شعرای ایرانی شامل تصحیح دیوان حافظ و گزیده غزلیات شمس تبریزی در 5 جلد تا دو ماه آینده منتشر می‌شود. همچنین تصحیح شاهنامه و فرخی یزدی،غزلیات سعدی از دیگر عناوینی است که به بازار کتاب خواهد آمد. در حوزه ادبیات عامه پسند نیز از مجموعه پهلوان‌نامه‌ها کتاب «بطال‌نامه» عرضه می‌شود و البته از این مجموعه دو جلد دیگر منتشر خواهد شد.

مسعود کوثری در ادامه سخنان خود گفت:چند عنوان از مجموعه پیامبران نیز در حوزه کودکان و نوجوانان در دسترس بازدیدکنندگان سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرار می‌گیرد. عناوینی از مجموعه کتاب‌های بچه‌های آبی که به همت انتشارات علمی و فرهنگی چاپ شده نیز راه خود را به نمایشگاه کتاب تهران باز کرده اند. این کتاب‌ها به کودکانی پرداخته اند که براثر فرآیند‌های زندگی آسیب دیده اند.

کوثری ادامه داد:تفاهم نامه‌ای با شهرداری بسته شده تا امسال فعالیت‌های بیشتری در حوزه مطالعات شهری داشته باشیم. تفاهم نامه‌ای نیز با بنیاد صدر بسته شده تا بتوانیم آثار مرتبط با سید محمدباقر صدر را منتشر کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد