× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

بازنشستگی میتواند در افراد منجر به بروز خلاقیت شود. یکی از این افراد در زمان بازنشستگی توانسته با استفاده از استعداد و علاقه خود خلاقیتش را بروز دهد اقای محی الدین فقیهی که در بازنشستگی اقدام به نگارش قرآن کرده است و از این موضوع بسیار خرسند می باشد که موفق شده با استفاده از […]

بازنشستگی میتواند در افراد منجر به بروز خلاقیت شود. یکی از این افراد در زمان بازنشستگی توانسته با استفاده از استعداد و علاقه خود خلاقیتش را بروز دهد اقای محی الدین فقیهی که در بازنشستگی اقدام به نگارش قرآن کرده است و از این موضوع بسیار خرسند می باشد که موفق شده با استفاده از توان خود توشه ای برای آخرت مهیا کند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، محی الدین فقیهی متولد سال 1314 در کربلاست، او از سال 1340در شهرداری تهران مشغول بکار شد و در اوایل انقلاب به بازنشستگی نائل آمد. فقیهی که به زبان عربی تسلط دارد چند سالی است که به کتابت قرآن می پردازد. او چندی پیش یک بار کتابت قرآن را به پایان رسانده است.

و ی در خصوص بازگشت به ایران می گوید : پدرم از علمای حوزه علمیه بود و برای درس خواندن به نجف رفته بود، اما چون خانواده ام مخالف دولت وقت عراق بودند به ایران تبعید شدند.

فقیهی ادامه می دهد: در بدو ورود به ایران ابتدا به اراک و شهر آستانه رفتیم، چند سال در آنجا زندگی کردیم و بعد به تهران مهاجرت کردیم، پدرم در تهران در مسجد وفا میدان شوش پیش نماز و تا سال 1349 که به رحمت خدا رفت، در همانجا نماز می خواند.

وی علت علاقه خود به کتابت قرآن را اینگونه تشریح کرد: سال 90 با خودم گفتم 80 سال سن دارم و هر سال در ماه رمضان قرآن قرائت می کنم اما تلاوت تنها، آن لذت کامل را برایم نداشت، به همین دلیل ایده نگارش آیات قرآن به ذهنم رسید و شروع به کتابت قرآن کردم.

این بازنشسته کاتب شهرداری تهران در همین راستا اضافه کرد:یک بار قرآن را کامل به خط نستعلیق کتابت کردم، در سال 90 شروع کردم و سال92 به پایان رسید. یک نسخه به هیئت محله، یک نسخه به مسجد و به هرکدام از 5 فرزندم هم نسخه هایی دادم.

فقیهی به بازنشستگان نیز توصیه کرد: خوب است آدم وقتش را با کارهایی پر کند که ماندگار باشد، در بازنشستگی حوصله آدم سر می رود، بچه ها بزرگ می شوند و سرزندگی خود می روند، پس اگر کار خاصی برای خود ایجاد نکنیم دچار بی حوصلگی و رخوت می شویم، پس بهتر خودمان را با چیزهایی مشغول کنیم که هم دنیا را دارد و هم آخرت. خدا به همه عمر با عزت بدهد اما روزی که نیستیم این یادگاری ها است.

ایشان اکنون به دلیل بیماری در بیمارستان بستری است. برای او و تمامی بیماران آرزوی شفا و سلامتی مینماییم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد