× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

حسینیه درکه با پیشینه ای قدیمی مرکز برنامه های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در این محله است که بازسازی آن با مشارکت مردمی اهالی، نهادها و سازمان ها در حال انجام است . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در بازدید […]

حسینیه درکه با پیشینه ای قدیمی مرکز برنامه های فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی در این محله است که بازسازی آن با مشارکت مردمی اهالی، نهادها و سازمان ها در حال انجام است .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در بازدید از محله درکه و روند احداث و بازسازی حسینیه درکه با رییس و هیات امنای این حسینیه و مساجد محله دیدار و گفتگو کرد و اظهار داشت: حسينيه‌ها ‌در کنار مساجد نقش مهمي در حفظ روح ديني جامعه و تحکيم پيوندهاي برادرانه در طول تاريخ داشته اند و هرچند در آغاز براي برگزاري مجالس عزاداري و يادآوري عاشورا شکل گرفته بودند، با گذشت زمان نقش کانوني براي فعاليت‌هاي گوناگون، همچون برنامه‌هاي هفتگي و مناسبتي، در تمام سال و به خصوص سه ماه رمضان، محرم و شعبان را داشته اند.

وی در خصوص توسعه این حسینیه دستورات لازم را به مدیریت شهری منطقه اعلام کرد و گفت : اکثر اهالی درکه از سادات هستند و این حسینیه به عنوان تنها محل مراسم و تجمع های مذهبی در کنار امامزاده بنا شده بود که متاسفانه با اتفاق ناگوار آتش سوزی ، این مکان مقدس آسیب جدی دید ولی با مشارکت مردمی اهالی و ارگان ها، سازمان ها و سایر نهادها بازسازی آن آغاز شد و توانست تا حدودی در محرم وصفر سال گذشته میزبان عزاداری سالار شهیدان شود و پس از آن مراسم بازسازی آن ادامه پیدا کند .

شهردار منطقه یک همچنین در بازدید میدانی از محله درکه در خصوص ساماندهی رستوران ها و رود دره ها با توجه به سیلاب اخیر ، ساماندهی فاضلاب و آبرسانی این محله، دیوار کشی خیابان فروردین، احداث پارکینگ جهت گردشگران و… تذکرات لازم را ارایه داد .

گفتنی است حسینیه قدیمی سادات درکه، بامداد هفتم دی ۱۳۹۶ توسط دو فرد موتورسوار آتش زده شد و در این حادثه بسیاری از وسایل قدیمی موجود در آن در آتش سوخت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد