× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، بازار سرمایه را محلی برای تجهیز منابع مالی برای بخش واقعی اقتصاد دانست که تولید را در کشور رونق می دهد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از بازار سرمایه ایران،عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، اظهار داشت: بازار […]

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، بازار سرمایه را محلی برای تجهیز منابع مالی برای بخش واقعی اقتصاد دانست که تولید را در کشور رونق می دهد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از بازار سرمایه ایران،عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، اظهار داشت: بازار سرمایه با ابزارهای متنوع، سرمایه گذاران را جذب کرده و از طریق انتشار اوراق مالی در زمینه فروش کالاهای شرکت ها و اوراق برای تامین سرمایه در گردش و همچنین پذیرش و عرضه سهام شرکت ها می تواند کمک شایان توجهی به رونق تولید کند.

وی افزود: بنگاه های اقتصادی روش های مختلفی برای تامین مالی در اختیار دارند که در این زمینه می توان به برخی از آنها از قبیل افزایش سرمایه، اخذ تسهیلات از نظام بانکی، تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) یا انتشار انواع اوراق بهادار در بازار سرمایه برای تامین مالی  اشاره کرد.

این فعال اقتصادی و کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که توجه به سرمایه در گردش در شرکت ها چه اهمیتی دارد، گفت:  سرمایه در گردش از اقلام مهم دارایی های واحدها و بنگاه های اقتصادی است که نقش مهمی در حصول اطمینان از تداوم فعالیت شرکت دارد وبیانگر توانایی شرکت در عمل به تعهدات خود در سررسید پرداخت دیون است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران،  توضیح داد: سرمایه در گردش در شرکت ها همچنین نشان دهنده سلامت مالی شرکت بوده و یکی از عوامل اثر بخشی در شرکت ها  قدرت نقدینگی آنهاست  که مدیریت سرمایه در گردش به جهت تاثیرگذاری بر ارزش شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به روش های مختلف برای بهبود وضعیت سرمایه در گردش بنگاه ها و شرکت های تولیدی خاطرنشان کرد: امروزه بازار سرمایه ابزارهای مختلفی را برای بهبود وضعیت سرمایه در گردش بنگاه ها در اختیار می گذارد که در این زمینه می توان به اوراق مشارکت، اوراق صکوک اجاره، اوراق مرابحه، اوراق استصناع و…اشاره کرد.

آرگون در ادامه به ارزیابی در خصوص بازارهای مختلف در کشور پرداخت و گفت: بازار سرمایه و  بازارهای موازی از جمله طلا و ارز علاوه بر تاثیر پذیری از موضوعات سیاسی، به جهت وجود نقدینگی بالا در کشور به نظر می رسد تا پایان تابستان روند روبه رشدی را تجربه کنند.

 این کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین  تغییرات نرخ ارز بر بازارهای مختلف از جمله بازار سرمایه تاثیر گذار بوده و تغییرات آن نیز تابعی از عوامل متعدد از جمله میزان صادرات نفت و کالاهای غیر نفتی در شرایط تحریمی و ورود ارز به کشور خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد