× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 13 از ساخت مسیر های دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار تهران خبر داد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران،مرتضی رحمان زاده شهردار این منطقه،با اشاره به آتش سوزی در برخی نقاط جنگلی با توجه به گرمای هوا و رشد گیاه و […]

شهردار منطقه 13 از ساخت مسیر های دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار تهران خبر داد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران،مرتضی رحمان زاده شهردار این منطقه،با اشاره به آتش سوزی در برخی نقاط جنگلی با توجه به گرمای هوا و رشد گیاه و علف در پی بارندگی های اخیر گفت : ایجاد مسیر های دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار با هدف ارسال تجهیزات و امکانات به محل آتش سوزی و اطفای حریق ضروری است.

وی افزود : با اجرای طرح فوریتی و فعالیت ده ها کار گر و عوامل اجرائی در روز های متوالی ، عملیات ایجاد آتش بر در نقاط حساس و پر خطر و حریم اجرا شد.
شهردار منطقه 13 اظهار داشت:همچنین در جهت رفع یکی از علل آتش سوزی های احتمالی، که ازدیاد علف در پی بارندگی های اخیر یکی از این علت هاست، علف تراشی و جمع آوری علف های خشکیده اجرایی شد.

وی همچنین آمادگی این منطقه را برای همکاری و تعامل با سازمان های مرتبط برای جلوگیری از وقوع بحران آتش سوزی در محدوده حریم اعلام کرد و افزود: جلسه بررسی حریق های محدوده حریم با حضور مدیر کل ستاد مدیریت بحران استان تهران ، مدیر کل منابع طبیعی استان تهران و هیئت همراه ، فرماندهان ایستگاه های آتشنشانی منطقه به میزبانی منطقه 13 در سالن کنفرانس ساختمان ستادی برگزار شد.

رحمان زاده افزود: در این جلسه با اشاره به افزایش نزولات آسمانی در ابتدای سال 98 نسبت به سنوات گذشته و به تبع آن رشد فضای سبز از یک سو و گرمای روز افزون هوا از سوی دیگر و با توجه به بحران آتشسوزی که محدوده حریم را تهدید می کند ، راهکار هایی برای مقابله با این بحران اتخاذ و هماهنگی های لازم برای همکاری سازمان های مرتبط در این زمینه انجام شد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد