× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: با توجه به رضایت اولیای دم میترا استاد، هرچند دیگر طرف دعوا محسوب نمی‌شوند اما دادگاه آنها را برای جلسه محاکمه روز ششم آذر احضار کرده است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از تسنیم،حمیدرضا گودرزی در پاسخ به این سؤال که “آیا ابهامات شما به نظریه […]

وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: با توجه به رضایت اولیای دم میترا استاد، هرچند دیگر طرف دعوا محسوب نمی‌شوند اما دادگاه آنها را برای جلسه محاکمه روز ششم آذر احضار کرده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از تسنیم،حمیدرضا گودرزی در پاسخ به این سؤال که “آیا ابهامات شما به نظریه کارشناسی مورد قبول دادگاه قرار گرفت یا خیر؟” اظهار کرد: مطابق قانون، نظر کارشناسان ظرف یک هفته به طرفین ابلاغ می‌شود تا هر نظری دارند اعلام کنند؛ بنابراین نظر طرفین باید تأثیرگذار باشد ضمن اینکه قاعده و عرف قضایی این است که دادگاه، نظر طرفین را در خصوص کارشناسی، به کارشناسان ابلاغ می‌کند تا آنها مجدداً نظر خود را بررسی و در صورت صحت ابهامات، اعلام کنند.

این وکیل دادگستری افزود: پاسخ کارشناسان به ابهامات مطروحه، در اختیار وکلا نیز قرار می‌گیرد تا مطالعه و بر اساس آنها بتوانند در جلسه دادگاه، دفاع کنند.

گودرزی ادامه داد: متأسفانه دادگاه ابهامات اعلام‌شده از سوی ما را به کارشناسان ابلاغ نکرده و فقط در قبال این موضوع وقت رسیدگی تعیین کرده است؛ ابهاماتی که داریم به‌طور طبیعی در جلسه دادرسی مطرح می‌شود و در این مرحله کارشناس هم یک فرد واحد نیست بلکه تیم کارشناسان است و باید مشاوره کنند و نظر بدهند و علی‌الاصول جلسه دادگاه محل مشاوره نیست؛ جوابی هم که کارشناسان به ابهامات مطروحه در جلسه دادگاه می‌دهند، ممکن است با مسئله دفاع وکیل همخوانی نداشته باشد زیرا وکیل باید فرصتی برای دفاع داشته باشد و امکان دارد دادرسی از روند معمول خود خارج شود.

وکیل مدافع محمدعلی نجفی اضافه کرد: ابهاماتی را که به نظر کارشناسی مطرح کردیم تا الآن مورد قبول واقع نشده و به‌طور یقین باید در جلسه دادگاه مطرح شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اولیای دم میترا استاد هم به جلسه محاکمه احضار شدند یا خیر گفت: اولیای دم هم احضار شدند البته با توجه به اینکه رضایت دادند اعتقاد داریم جزو طرفین دعوا تلقی نمی‌شوند و شاید دادگاه بخواهد به‌عنوان مطلع سؤالاتی از آنها بپرسد.

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که خرداد امسال میترا استاد همسر دومش را به‌ضرب گلوله به قتل رسانده بود، از سوی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به‌ریاست قاضی کشکولی به قصاص محکوم شد اما دیوان‌عالی کشور در تحقیقات این پرونده نقص گرفت و آن را برای رفع نواقص و برگزاری دوباره جلسه محاکمه به دادگاه بازگرداند.

البته اولیای دم مرحوم میترا استاد پیش از این از حق خود مبنی بر قصاص اعلام گذشت کردند اما عمدی یا غیرعمدی بودن قتل مرحوم استاد در میزان مجازات ناشی از جنبه عمومی جرم تأثیر دارد.

نخستین جلسه محاکمه دوباره نجفی قرار است ششم آذر ماه جاری برگزار شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد