× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس شورای عالی استان ها گفت:بر اساس این تفاهمنامه یکی از نمایندگان شورای عالی استان ها در شعب دیوان عدالت اداری حضور خواهد داشت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها در سخنان ابتدایی خود در سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها ضمن عرض خیر مقدم خدمت حجت الاسلام بهرامی ریاست محترم دیوان عدالت اداری گفت: تشکر می کنم از حجت الاسلام بهرامی که دلسوزانه پیگیر حل مشکلات دهیاری ها و شهرداری ها بودند و تلاش کردند تا با کمترین شکست آرا بتوانیم عملکرد بهتری را در کشور شاهد باشیم.

احمدی ادامه داد: همین امر باعث شد تفاهمنامه ای میان دیوان عدالت اداری و شورای عالی استان ها آماده انعقاد شود که یکی از مفاد آن حضور یکی از نمایندگان شورای عالی استان ها در شعب دیوان عدالت اداری است.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: یکی از گلایه های اعضای شوراها این بود که اعلام می شد آرای شوراها به راحتی در دیوان عدالت شکسته می شود که این موضوع دو سو داشت که یکی از دلایل آن نبود نماینده ای از سوی شوراها در شعب دیوان عدالت اداری بود.

احمدی گفت: یکی از ارکان اساسی که شوراها با آن ارتباط دارند دیوان عدالت اداری است. امروز جامعه ۱۲۶ هزار نفری شوراها چشمشان به مجلس دوم کشور که همین شورای عالی استان ها است دوخته شده تا گره ای از مشکلات مردم باز شود.

وی ادامه داد: یکی از نقاطی که می تواند همین مشکلات را حل کند انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استان ها و دیوان عدالت اداری است. شما به خوبی از مشکلات شوراها مطلع هستید و تلاش های زیادی هم برای حل این مشکلات داشته اید.

رئیس شورای عالی استان ها همچنین از اعضای شورای عالی استان ها که با ایثارگری خود در این ایام که همه در حال فرار از بیماری کرونا هستند کنار هم جمع شده اند تا مشکلات مردم را حل کنند قدردانی کرد.

احمدی در خصوص طرح های آماده شده در پنجمین دوره شورای عالی استانها هم گفت: در همین دوره بیش از ۳۰ طرح آماده شده و به مجلس ارسال شده است.

وی گفت: موضوعات مرتبط با کمیسیون های ماده صد هم دغدغه شورای عالی استانها و هم دغدغه قوه قضاییه است که ما هم بارها پیگیر حل آن بوده ایم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه