× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

لیبر در آب به علت کاهش طول مدت زایمان و کاهش میزان دردها می تواند جایگزین مناسب غیر دارویی و غیر تهاجمی برای موارد سزارین های انتخابی باشد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر، در راستای برنامه عملیاتی کاهش میزان سزارین، اولین مورد لیبر در آب با حضور مامای همراه در تاریخ ١۴٠٠/٠٨/٢٢ در این مرکز درمانی انجام شد و منجر به ایجاد خاطره ای خوش برای مادر گردید.

این زایمان به صورت کاملا فیزیولوژیک بوده، دردهای زائو خودبخود پیشرفت نموده و زایمان به راحتی انجام شده است.

بیمار باردار که زایمان در آب را در بیمارستان امام رضا(ع) تجربه کرده است، ضمن قدردانی از زحمات پرسنل بلوک زایمان گفت : این دومین فرزند من است که خداوند به خانواده ام هدیه داده و با توجه به حضور مامای همراه و ارائه خدمات اولیه مربوط به زایمان طبیعی، بنده در آرامش کامل مراحل زایمان را طی نمودم.

بیمار باردار در ادامه ی صحبت های خود افزود : زایمان در آب تجربه بسیار خوبی برای من بود و با توجه به اینکه اتاق بصورت کاملا خصوصی در اختیار داشتم، حتی شرایط حضور همسرم نیز برای من فراهم بود که خودم تمایل به این موضوع نشان ندادم و تمام مراحل زایمان من در اتاق شخصی خودم انجام شد که این موضوع آرامش خاطر بسیار زیادی را برای من فراهم کرده بود.

ایشان در خصوص برخورد پرسنل نیز گفت : رفتار و عملکرد و هوشیاری پرسنل بخش زایشگاه (LDR) بسیار خوب بود و به لطف خدا و زحمات پرسنل این مرکز و حضور مامای همراه در کنارم، فرزندم نیز در سلامت کامل بدنیا آمده و هیچ مشکلی ندارد.

بر همین اساس بیمارستان امام رضا(ع) اسلامشهر با بهره مندی از فضای فیزیکی جدید و استاندارد، وجود اتاق های خصوصی زایمان، استفاده از شیوه های مختلف زایمان بی درد، امکان حضور ماما همراه و … آماده ارائه خدمت به مراجعین می باشد.

لازم به توضیح است، لیبر در آب به علت کاهش طول مدت زایمان و کاهش میزان دردها می تواند جایگزین مناسب غیر دارویی و غیر تهاجمی برای موارد سزارین های انتخابی باشد. کاهش درد منجر به ذخیره انرژی مادر شده و در مرحله دوم زایمان و شیردهی بسیار کمک کننده است. وجود مامای همراه در کنار مددجو نیز از مزایای ویژه ای در همراهی مادر در گذراندن دوره حساس زایمان برخوردار است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه