× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سید مجتبی موسوی از امکان انتخاب دیوار و فضای اجرایی توسط هنرمندان در پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران خبر داد و گفت: برخلاف دوره‌های گذشته که تعدادی دیوار توسط سازمان به هنرمندان پیشنهاد می‌شد تا بر مبنای آن طرح و ایده پیشنهادی را ارائه کنند، انتخاب دیوار و فضای اجرایی نیز بر عهده خود هنرمندان […]

سید مجتبی موسوی از امکان انتخاب دیوار و فضای اجرایی توسط هنرمندان در پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران خبر داد و گفت: برخلاف دوره‌های گذشته که تعدادی دیوار توسط سازمان به هنرمندان پیشنهاد می‌شد تا بر مبنای آن طرح و ایده پیشنهادی را ارائه کنند، انتخاب دیوار و فضای اجرایی نیز بر عهده خود هنرمندان قرار دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی از برگزاری پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران خبر داد و در این باره گفت: دوسالانه دیوارنگاری یکی از برنامه‌های رویداد شهری تهران به شمار می‌رود که تاکنون چهار دوره از آن برگزار شده و امسال نیز پنجمین دوره آن را پیش رو خواهیم داشت.

او ادامه داد: در این دوره هنرمندان طرح‌ها و پیشنهادات خود را به دبیرخانه دوسالانه ارائه می‌کنند و پس از آن آثار توسط شورای انتخاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این مرحله از میان آثار ارسالی، تعدادی از طرح‌ها و ایده‌ها انتخاب می‌شوند تا در نمایشگاهی به نمایش گذاشته شوند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی افزود: این نمایشگاه از 18 آذرماه به مدت یکماه برگزار خواهد شد و پس از اتمام آن تعدادی از آثار منتخب برای اجراء در شهر اعلام خواهند شد.

موسوی از امکان انتخاب دیوارها توسط هنرمندان در این دوره خبر داد و بیان کرد: برخلاف دوره‌های گذشته که تعدادی دیوار توسط سازمان به هنرمندان پیشنهاد می‌شد تا بر مبنای آن طرح و ایده پیشنهادی را ارائه کنند، انتخاب دیوار و فضای اجرایی نیز بر عهده خود هنرمندان قرار دارد. بر همین اساس نیز محدودیت‌ انتخاب دیوار نیز برای هنرمندان کمرنگ می‌شود و افراد می‌توانند فضای اجرایی کار خود را بر اساس طرح و ایده‌ ذهنی خود انتخاب کنند که باعث ایجاد تنوع در طراحی و انتخاب دیوار توسط هنرمندان می‌شود.

او تاکید کرد: با واگذاری انتخاب دیوارها به هنرمندان، امکان انتخاب دیوارهای تکراری توسط افراد از بین می‌رود و برخلاف سال‌های قبل احتمال اینکه چند هنرمند برای یک دیوار، طرح ارائه کنند، کاهش پیدا می‌کند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی درباره تعداد آثار اجرایی در سطح شهر، گفت: هر تعداد طرح که توسط شورای انتخاب آثار، پذیرفته شود، در شهر اجرا خواهد شد و سازمان هیچ سقف خاصی را به لحاظ تعداد برای اجرای دیوارنگاری‌ها مد نظر قرار نداده است.

موسوی درباره انتخاب آثار برگزیده در این دوره اظهار کرد: در این دوره برخلاف گذشته که آثار برگزیده بر مبنای نمایشگاه و طرح‌های به نمایش درآمده انتخاب می‌شدند، آثار پس از اجرا در محل مورد بررسی قرار می‌گیرند و برگزیده‌ها انتخاب می‌شوند. بنابراین در پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران، آثار پس از اجرا در محل بررسی و انتخاب خواهند شد.

او در پایان اضافه کرد: امیدوارم که نتیجه آثار رسیده به دبیرخانه هر چه زودتر مشخص شود و بتوانیم آثار بسیار شاخص و خوبی را در نمایشگاه این دوره شاهد باشیم و بر مبنای آن آثار خوب و درخشانی در سطح شهر به مرحله اجرا برسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد