× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت:مجموعه پارک آبی آزادگان از جمله مجموعه‌هایی است که در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد. می توان این پارک آبی را از نخستین مجموعه های ورزشی دانست که در کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش ثمره نیوز، در ادامه سلسله بازدید های طرح «چهارشنبه های فرهنگی» علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سید مهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ از پروژه های فرهنگی این منطقه بازدید کرد.

علیرضا نادعلی نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این بازدید به همراه حسین اوجاقی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران و صباغ شهردار منطقه ۱۵ از مجموعه فرهنگی، تفریحی و ورزشی پارک آبی آزادگان که چند سال متروکه مانده بود و اکنون در دسترس عموم قرار ندارد، بازدید کرد و گفت: مجموعه پارک آبی آزادگان از جمله مجموعه‌هایی است که در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد. می توان این پارک آبی را از نخستین مجموعه های ورزشی دانست که در کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این مجموعه ورزشی-تفریحی سالهاست که استفاده نشده است که سازمان ورزش شهرداری تهران در تلاش است مجددا این مجموعه را احیا کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: می توان با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت مجموعه ورزشی-تفریحی پارک آبی آزادگان را احیا کرد؛ لذا امیدواریم با حل موانع حقوقی، بار دیگر این مجموعه فعالیت خود را آغاز کند.

نادعلی با اشاره به علت تعطیلی مجموعه پارک آبی آزادگان گفت: فرسودگی تاسیسات این مجموعه یکی از دلایل تعطیلی پارک آبی آزادگان است که قابلیت رسیدگی دارد و با طراحی جدید می‌تواند آغاز به کار کند.

وی ادامه داد: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این توقع را از سازمان ورزش شهرداری تهران داریم که هرچه سریعتر نسبت به آغاز به فعالیت این مجموعه اقدامات لازم را انجام دهد.

حسین اوجاقی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران نیز گفت: تلاش کردیم با همکاری بخش های مختلف تا ابتدای تابستان، این مجموعه فعالیت خود را مجدد آغاز کند اما متاسفانه این اتفاق صورت نگرفت.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری بخش خصوصی، فعالیت این مجموعه به زودی از سر گرفته شود.

بازگشایی دو مجموعه تفریحی_ ورزشی بانوان در سه ماه آینده

علیرضا نادعلی از قسمت های مختلف پردیس بانوان منطقه ۱۵ بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: توجه به پروژه های ویژه بانوان یکی از مواردی است که مدیریت شهری تهران در دوره ششم پیگیری می‌شود؛ یکی از مکان های تفریحی در شهر تهران پردیس بانوان منطقه ۱۵ است که یکی از بزرگترین بوستان های شهر تهران می باشد که در زمینه ارائه خدمات به بانوان شهر تهران فعالیت دارد.

وی افزود: شهرداری منطقه ۱۵ تهران در زمینه حفظ و نگهداری تاسیسات این بوستان فعالیت خوبی داشته است و این مجموعه ظرفیت خوبی برای ارائه خدمات به بانوان شهر تهران دارد.

در ادامه مهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: یکی از قسمت های بوستان بانوان استخر داخل این مجموعه است که به دلیل کرونا و مشکلات اورهال تاسیسات تعطیل شده است. تلاش می شود ظرف دو تا سه ماه آینده مجدد فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: در مجموعه بوستان بانوان زمین فوتبال؛ سالن بدنسازی؛ کتابخانه و سایر مجموعه های تفریحی وجود دارد که به زودی با مستقر شدن سرمایه گذار می توان از ظرفیت کامل این مجموعه ها استفاده کرد.

مجموعه فرهنگی «کوشک امیر سلیمانی»

در ادامه بازدید چهارشنبه های فرهنگی علیرضا نادعلی رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، همراه شهردار منطقه ۱۵ مجموعه فرهنگی «کوشک امیر سلیمانی» رفت و از ظرفیت فرهنگی و‌ فعالیت این مجموعه بازدید کرد و گفت: درون این مجموعه تاریخی فعالیت های فرهنگی نیز صورت می‌گیرد که کودکان و نوجوانان در حال آموزش دیدن هستند.

وی افزود: منطقه ۱۵ می تواند در زمینه خانواده محوری نمونه باشد؛ یکی از رویکردهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه به مسئله خانواده محوری است که شهرداری منطقه ۱۵ در این زمینه پیشرو بوده است.

در ادامه صباغ شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت مجموعه کوشک امیر سلیمانی در راستای فعالیت های فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

دیدار با معاونان منطقه ۱۵

در ادامه طرح چهار شنبه های فرهنگی نادعلی نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه با معاونان منطقه ۱۵ شهرداری تهران نشست برگزار کرد.

در این نشست نقطه نظرات در زمینه فعالیت فرهنگی در منطقه مطرح شد و بیشتر به موضوعات حفظ سرانه فضای ورزشی در منطقه و رسیدگی به آسیب های اجتماعی اشاره شد.

نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه های منطقه تاکید کرد.

 نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با پرسنل شهرداری منطقه ۱۵ دیدار و گفتگو کرد؛ همچنین نشست هم اندیشی با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه پیرامون مشکلات منطقه نیز از جمله جلساتی بود که در چهارشنبه های فرهنگی برگزار شد؛ رسیدگی به آسیب های اجتماعی و توجه ویژه به طرح های فرهنگی در منطقه از جمله دغدغه های فعالان فرهنگی منطقه بود.

علیرضا نادعلی به همراه صباغ شهردار منطقه ۱۵ با خانواده شهید جمشیدی از شهدا هشت سال دفاع مقدس دیدار کردند؛ در این دیدار تعویض سنگ قبر شهید در بهشت زهرا (س) و همچنین مناسب سازی منزل خانواده شهید به منظور تسهیل در رفت و آمد بهتر همسر شهید از جمله نکاتی بود که نادعلی مورد پیگیری قرار داد.

در پایان دیدار چهارشنبه های فرهنگی علیرضا نادعلی در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در محله مشیریه منطقه ۱۵ با شهروندان این منطقه دیدار کرد و پیگیری مسائل و دغدغه های مردمی در محله رضویه و مشیریه را دنبال کرد؛ جمع آوری معتادان متجاهر و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی از جمله دغدغه های مردم منطقه ۱۵ بود.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه