× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

آیین گشایش نخستین موزه شهاب سنگ ایران در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با حضور مفاخریان شهردار منطقه9، کارگر مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صفی‌پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، حفیظی سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9 […]

آیین گشایش نخستین موزه شهاب سنگ ایران در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با حضور مفاخریان شهردار منطقه9، کارگر مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صفی‌پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، حفیظی سرپرست مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9 تهران، سیدعلی مفاخریان شهردار منطقه۹،با اشاره به افتتاح نخستین موزه شهاب سنگ ایران در برج آزادی بیان داشت: شهاب سنگ‌ها توجه به پدیده‌های جهان و نگاه به گذشته است و مطالعه روی تاریخ شهاب سنگ‌ها در حوزه زمین‌شناسی و ستاره‌شناسی حائز اهمیت و بیانگر تاریخ کهکشان است.

وی افزود: گردآوری 1200 قطعه شهاب سنگ، گنجینه ای با ارزش برای کشور محسوب شده و در نوع خود اقدامی بی‌نظیر است.
شهردار منطقه9 اذعان داشت: موزه شهاب سنگ می‌تواند برج آزادی را به کانون مراجعه محققان، دانشمندان، جغرافیدانان، اقلیم‌شناسان و همچنین گردشگران تبدیل کند.

در ادامه صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی ضمن تشکر از سازمان میراث فرهنگی، امور موزه‌های کشور و مجموعه شهری گفت: امروز شاهد افتتاح موزه‌ شهاب‌ سنگی هستیم که می تواند برای افراد علاقه‌مند در این حوزه تخصصی، جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد.

وی افزود: برج آزادی به عنوان یک اثر ملی که در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است با اجرای برنامه های فاخری نظیر همین موزه شهاب سنگ می تواند شاهد استقبال پرشور علاقه مندان در این نماد ملی مذهبی پایتخت باشد.

همچنین کارگر مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شکل گیری و فعالیت 150 موزه غیر دولتی توسط اشخاص حقیقی در کشور نشان دهنده این است که میراث کشور توسط افراد حقیقی پاسداری می‌شود و این می تواند اتفاق بسیار خوبی برای توسعه‌یافتگی کشور باشد.

وی عنوان کرد: اهمیت موزه شهاب سنگ در این است که ما را با پدیده‌ای فرازمینی روبه‌رو می‌کند و تنها آثار ملموسی هستند که بشر می‌تواند از جهان ناشناخته در اختیار داشته باشد.

حجت کمالی مجموعه‌دار شهاب سنگ با اشاره به مجموعه جمع آوری شده گفت: در طی این سال ها حدود 1500 قطعه شهاب سنگ طی ۱۵ سال از کویرهای ایران جمع‌آوری شده است که با ثبت تعدادی از شهاب سنگ‌ها در بولتن جهانی رتبه ایران را به دومین کشور یابنده شهاب سنگ ارتقا داده است.

شایان ذکر است علاقمندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها، از ساعت 9 تا 18 با مراجعه به مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از موزه شهاب سنگ به عمل آورند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد