× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

داروسازان با احداث بوستان های عمومی، “هفته درختکاری و منابع طبیعی” را پاس داشتند“شرکت های داروسازی” به جای کرایه بیلبوردهای گران قیمت، باید به سمت سرمایه گذاری برای احداث بوستان های عمومی گام برداند.     به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، دکتر رهبر مژده ای آذر؛ پیشکسوت داروسازان و رئیس […]

داروسازان با احداث بوستان های عمومی، “هفته درختکاری و منابع طبیعی” را پاس داشتند“شرکت های داروسازی” به جای کرایه بیلبوردهای گران قیمت، باید به سمت سرمایه گذاری برای احداث بوستان های عمومی گام برداند.

 

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، دکتر رهبر مژده ای آذر؛ پیشکسوت داروسازان و رئیس پیشین انجمن داروسازان ایران در مراسمی که به مناسبت “هفته درختکاری و منابع طبیعی”و افتتاح بوستان داروسازی خوارزمی برگزار شد گفت: داروسازان همواره نسبت به وضعیت زیست محیطی که بر سلامت افراد و جامعه اثرگذار است، حساس بوده اند و خوشبختانه شاهد هستیم که این موضوع در شرایطی فعلی در کشورمان پررنگ تر شده است تا جایی که داروسازان، برای راه اندازی بوستان های عمومی سرمایه گذار کرده اند و در این روزها شاهد افتتاح آن ها هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه شرایط آلودگی هوا در تهران و سایر شهرهای بزرگ و صنعتی به گونه ای شده که سلامت افراد را به طور محسوسی تحت شعاع قرار داده و مقابله با آن، نباید محدود به یک صنف یا گروه شود، بلکه همه اقشار جامعه باید با تمام توان در خصوص بهینه سازی شرایط زندگی و بهبود وضعیت هوا دست همکاری به یکدیگر بدهند و بر خود می بالم که داروسازان در این رابطه پیشرو و پیش قدم هستند.

این پیشکسوت داروسازی تاکید کرد: درختکاری یک سنت حسنه است که قدمت تاریخی نزد ایرانیان دارد و باید با قدرت و شدت بیشتری مورد توجه مسئولین و سیاستگزاران قرار گیرد و کاری که امروز انجام شد، بخشی از مسئولیت اجتماعی داروسازی خوارزمی بود و در این رابطه باید به مدیران این شرکت خسته نباشید عرض کنیم.

به گفته مژده ای، باید بوستان های بیشتری از طریق سرمایه گذاری شرکت های داروسازی توسعه پیدا کند و این موضوع یک رسالت تاریخی است که شرکت های داروسازی باید به جای شعارهای تبلیغاتی و تبلیغات محیطی، به صورت عملیاتی برای بهبود وضعیت مردم اقدام کنند

مژده ای ضمن تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ درختکاری، افزود: شرکت های داروسازی باید در مسیر ایفای مسئولیت اجتماعی خود، به سمت فعالیت های حامی محیط زیست گام برداشته و با ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه بوستان های شهری، به صورت ساختارمند تضمین کننده بهینه سازی محیط زیست شوند.

وی ضمن تقدیر از شهرداران و به خصوص شهردار منطقه 21تهران، تاکید کرد: اینکه شهرداری ها، زمین های مناسب برای راه اندازی بوستان های شهری را به شرکت ها معرفی کنند و اقدامات اولیه و حمایت های مقتضی را به عمل بیاورند، خودش بخش مهمی از کار است و طبیعتا ادامه این فرایند برعهده شرکت ها خواهد بود.

در ادامه این مراسم، دکتر پیمان ترحمی، مدیرعامل داروسازی خوارزمی نیز با اشاره به مسئولیت اجتماعی شرکت های داروسازی اظهار داشت: داروسازان ایرانی در حوزه های مختلف، اعم از صنعت، دانشگاه، داروخانه و …خود را وقف ارتقای سلامت جامعه کرده اند و این موضوع در خصوص مباحث مرتبط با آلودگی هوا، ریزگردها، بهداشت اجتماعی، بهداشت روحی و روانی و ده ها مولفه دیگر که در نهایت به بهبود کیفیت زندگی افراد منجر شده و جنبه پیشگیرانه دارد، کاملا مشهود و محسوس است.

به گفته مدیرعامل داروسازی خوارزمی، اگر درختکاری به فرهنگ عمومی تبدیل شود، می توانیم شاهد کاهش بسیاری از هزینه های حوزه بهداشت و درمان باشیم. ضمن اینکه بار بسیاری از بیماری ها نیز به شکل محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا سرمایه های خود را همچون سایر داروسازی ها، به کرایه بیلبردهای تبلیغاتی اختصاص نداده اید، تصریح کرد: صرف هزینه از سوی شرکت های داروسازی برای احداث بوستان های عمومی، مصداق واقعی عمل به همان‌جمله معروف” پیشگیری، بهتر از درمان” است. چرا که از این طریق می توانیم تلاش کنیم تا بهبود شرایط زندگی مردم، نه فقط با تولید فراورده های دارویی و نه فقط با شعار و تبلیغات، بلکه با بسترسازی برای کاهش تنش های زندگی شهری، ارتقای سطح آرامش  روحی و روانی مردم، مقابله با آلودگی هوا و حمایت از مولفه های محیط زیست محقق شود.

مدیرعامل داروسازی خوارزمی افزود: ما ترجیح دادیم به جای کرایه کردن بیلبوردهای گران قیمت در سطح معابر شهر و انجام تبلیغات محیطی، سرمایه گذاری های عام المنفعه خود را به سمت احداث بوستان های عمومی سوق دهیم تا مردم به صورت واقعی از مواهب آن بهره مند شوند و امیدواریم این مسیر را برای سالهای آینده نیز ادامه دهیم.

به گفته ترحمی، “داروسازی خوارزمی” تلاش می کند که لبخند شیرین زندگی را بر لبان مردم بنشاند؛ ما می خواهیم امید به فردایی بهتر را در دل و جان مردم زنده نگه داریم و به مردم یاداوری کنیم که خوارزمی، فقط یک تولیدکننده دارو نیست، بلکه سلامت مردم و پیشگیری از بیماری ها، برای مدیران و سهامداران داروسازی ها اولویت دارد و طبیعی است که در این مسیر مشارکت در افتتاح بوستان های شهری می تواند نقش بسزایی در این خصوص ایفا کند.

وی در پایان تصریح کرد: سرمایه گذاری در راه اندازی بوستان التیام و نیز بوستان داروسازی خوارزمی، بخشی از برنامه ای است که به صورت بلند مدت مد نظر مدیران و سهامداران داروسازی خوارزمی است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد