× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهروندان شرق تهران در مسجد امام رضا(ع)، میزبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر ، فرماندار شهر تهران و شهردار منطقه8 بودند و از نزدیک دغدغه های خود را با مسئولان مطرح کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه8 ، مهناز استقامتی شهردار منطقه در این مراسم ضمن […]

شهروندان شرق تهران در مسجد امام رضا(ع)، میزبان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر ، فرماندار شهر تهران و شهردار منطقه8 بودند و از نزدیک دغدغه های خود را با مسئولان مطرح کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه8 ، مهناز استقامتی شهردار منطقه در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت نام و یاد شهدا گفت: از مردم متشکرم که صبورانه از این مراسم استقبال کردند؛ امیدوارم بتوانیم از پرسش و پاسخ های این جلسه گامی برای گشودن مشکلات مردم مومن و متدین منطقه 8 برداریم؛ همچنین از مسئولان و میهمانان تشکر می کنم.

وی افزود: در منطقه8 هم مدیران عالی رتبه کشوری و هم مدیریت شهری سکونت دارند ، که سعی کرده ایم در اداره منطقه نیز از نظرات و دیدگاه های مناسب آن ها استفاده کنیم.

استقامتی با اشاره به جلسات سال 97 با نمایندگان مجلس ، اعضای شورای شهر و فرماندار تهران ادامه داد: نتیجه جلسات قبلی پانزده مصوبه بود که قسمت عمده ای از مصوبات به سرانجام رسیده است.

وی مساحت بافت فرسوده منطقه را 144 هکتار اعلام کرد و گفت: برای بافت های فرسوده بسته های تشویقی در نظر گرفته شده و تاکنون 60 درصد این بافت ها ، نوسازی شده است، که جز محدود مناطقی هستیم که تا این میزان نوسازی داشته ایم.

شهردار منطقه 8 در خصوص توسعه سرانه بهداشت و درمان منطقه بیان کرد: ساخت بیمارستان از وظایف ذاتی شهرداری نیست ولیکن ما آمادگی داریم با تمام ظرفیت در صدور پروانه و پرداخت عوارض در خدمت ساخت بیمارستان که از خواسته های اصلی شهروندان منطقه است ، باشیم.

وی از توسعه سرانه فضای سبز و پارکینگ در ناحیه 3خبر داد و گفت: با هماهنگی به عمل آمده با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و دریافت اعتبار مناسب توانستیم ملک فرش پاتریس را خریداری کنیم و در آینده نزدیک پارکینگ طبقاتی در آن احداث می شود.

در ادامه این جلسه عیسی فرهادی فرماندار شهر تهران با اشاره به برگزاری بیش از 40 جلسه دیدار مردمی به همراه نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مناطق مختلف شهری ، گفت: این جلسات نتایج خوب و قابل توجهی را بهمراه داشت و ما توانستیم از زبان مردم با مشکلات و معضلات شهری آشنا و برای رفع آن اقدام کنیم.

وی افزود: این سری از جلسات دیدار مردمی به دلیل شروع فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و آخرین آن نیز امشب در منطقه 8 برگزار شد.

از سوی دیگر حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آخرین جلسه از دوره دیدارهای مردمی گفت: امیدوارم پس از پایان فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی ، مجدد این سری از جلسات آغاز شود.

وی با اشاره به کمبود سینما در منطقه افزود: هفته آینده به اتفاق دکتر حق شناس عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران جهت پیگیری ساخت سینما در منطقه ، مذاکراتی را با بنیاد مستضعان خواهیم داشت.

نظری از تغییر رویکرد توسعه زیر ساخت های فرهنگی به جای ساخت اتوبان های شهری گفت و ادامه داد: در شورای پنجم و شهرداری تهران به دنبال افزایش زیر ساخت های فضاهای فرهنگی و اجتماعی هستیم ، تا از این طریق خدمت رسانی بیشتری به شهروندان داشته باشیم.

در این دیدار مردمی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به وسعت و تعداد محلات این منطقه مشکلات چندانی در حوزه مدیریت شهری وجود ندارد و از اقدامات صورت گرفته قدردانی کرد.

وی با تاکید برحل مشکلات موجود در محله های کم برخوردار از سوی مسئولین گفت : مسئولین باید درد دل مردم را شنیده و برای حل مشکلات محلات تلاش کنند.

از سوی دیگر پروانه مافی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تشکر از زحمات دکتر استقامتی گفت: منطقه 8 جزء پرجمعیت ترین مناطق تهران است و در عین حال دارای شهروندانی متدین و انقلابی با شهدای فراوان است.

مافی گفت: با توجه به تلاش های انجام شده ، امیدوارم کیفیت زندگی در شان شهروندان این منطقه بیش از پیش فراهم شود.

بنابراین گزارش علیرضا محجوب دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حل مشکلات بدون مشارکت مردم نمی توان کاری کرد؛ در برخی جاها رانت و فساد ها باعث شده بین مردم و مسئولان بی اعتمادی حاکم شود.

بنابراین گزارش شادالویی نماینده شورایاران ناحیه 1 ، حدادیان نماینده شورایاران ناحیه2 و ربیعی نماینده شورایاران ناحیه3 به بیان مشخصات منطقه پرداختند و مطالباتی در خصوص مسائل اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی و ترافیکی مواردی را از جمله نبود کلانتری، توجه به محلات کم برخوردار و کمبود پارکینگ در مراکز شلوغ و تجاری را مطرح کردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد