× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

    به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،عصر امروز و به دستور پیروز حناچی شهردار تهران، کاروانی شامل تیم های عملیاتی- امدادی برای کمک رسانی به مردم سیل زده استان لرستان راهی مناطق گرفتار سیلاب اخیر شدند. این کاروان ساعت ۱۷:۳۰ امروز از سوی شهرداری تهران عازم استان لرستان شد. افراد و […]

 

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،عصر امروز و به دستور پیروز حناچی شهردار تهران، کاروانی شامل تیم های عملیاتی- امدادی برای کمک رسانی به مردم سیل زده استان لرستان راهی مناطق گرفتار سیلاب اخیر شدند.

این کاروان ساعت ۱۷:۳۰ امروز از سوی شهرداری تهران عازم استان لرستان شد.
افراد و تجهیزات اعزامی نخستین کاروان امدادی – عملیاتی از سوی شهرداری تهران به مناطق سیل زده استان لرستان شامل ۲۶ نفر از نیروهای امدادی باتجربه در مواقع بحرانی و تجهیزات و ماشین آلات ذیل است :
۱- کامیون AF نجات سنگین یک دستگاه
۲- جرثقیل 20 تن یک دستگاه
۳- جرثقیل 15تن یک دستگاه
۴- جرثقیل 3 تن یک دستگاه
۵- خاور حمل تجهیزات یک دستگاه
۶- خودروی سمند یک دستگاه
۷- خودروی کاپرا یک دستگاه
۸- خودروی پیکاپ یک دستگاه
۹- پمپ آب سنگین با دبی 5000 لیتر در دقیقه 2 دستگاه
۱۰- پمپ فوکس با دبی 1600 لیتر در دقیقه 4 دستگاه
۱۱- پمپ لجن کش و کفکش با دبی 1000 لیتر در دقیقه 30 دستگاه
۱۲- موتور برق پرتابل 15 دستگاه
۱۳- موتور برق 5/5 کیلووات 10 دستگاه
۱۴- چراغ نورافکن زرافه ای 2 دستگاه (به همراه ژنراتور)
۱۵- چادر امدادی 50 تخته
۱۶- انواع سنگ فرز و بتن بُر 10 دستگاه
۱۷- دستگاه برش فلزات ۳ دستگاه
۱۸- تلفن ماهواره ای 2دستگاه
۱۹- تاکی واکی (بی سیم دستی) 4 دستگاه

همچنین شهرداری تهران اولین سری از ماشین‌آلات و تجهیزات سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام کرد.

در راستای اعزام تجهیزات و ماشین آلات به مناطق سیل‌زده از سوی شهرداری تهران، چند دستگاه گریدر، بیل مکانیکی و کمپرسی به همراه نیروهای تخصصی از سوی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به شهرهای سیل زده استان لرستان اعزام خواهد شد.

این در حالی است که در اوج دوره آبگرفتگی معابر شهرها و روستاهای استان گلستان نیز، شرکت خاکریز آب به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، ادوات مورد نیاز از قبیل پمپ انتقال آب به این مناطق ارسال کرده بود.
بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسات ستاد مدیریت بحران که با حضور نمایندگان معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران طی روزهای گذشته انجام پذیرفته است، در صورت اعلام نیاز واحدهای اجرایی استان‌های سیل زده، سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به همراه شرکت خاکریز آب، آمادگی لازم برای اعزام کاروان‌های بعدی تجهیزات و ماشین آلات را دارا بوده و با تمام توان در خدمت مردم استان‌های گرفتار در معضل سیلاب هستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد