× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام تجهیزات و نیروهای انسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان برای دومین مرحله خبرداد و گفت: همچنین 150 نیروی انسانی از شهرداری تهران برای آخرین مراحل نظافت وارد استان گلستان خواهند شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،مجتبی یزدانی در حاشیه اعزام تجهیزات به […]

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام تجهیزات و نیروهای انسانی به مناطق سیل زده استان خوزستان برای دومین مرحله خبرداد و گفت: همچنین 150 نیروی انسانی از شهرداری تهران برای آخرین مراحل نظافت وارد استان گلستان خواهند شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،مجتبی یزدانی در حاشیه اعزام تجهیزات به استان خورزستان با حضور در جمع خبرنگاران به مصوبه روز گذشته شورای شهر تهران درباره صدرو مجوز برای ارسال کمک های شهرداری تهران به مناطق سیل زده بر اساس خواسته شهردار پایتخت، اشاره کرد و گفت: با هماهنگی استانداران سه استان، تجهیزات به مناطق اعزام می شود و بر اساس مصوبه روز گذشته شورا که با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به تصویب رسید می توانیم کمبود تجهیزات را جبران کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به نیاز استان خوزستان به ادوات و ماشین آلات عنوان کرد: شهردار تهران اخیراً از استان خوزستان بازدید داشته و استان معین تجهیزاتی که نیاز دارد به تهران اعلام می کند. بر همین اساس امروز ۵ لودر، ۳ بیل مکانیکی، ۳ جرثقیل، ۱۵ کمپرسی برای حمل خاک و ۲۵ خودرو از کمک های جمع آوری شده از مناطق شهرداری تهران به استان خوزستان ارسال می شود.

یزدانی با تاکید بر اینکه تجهیزات به استان های گلستان و لرستان با هماهنگی استانداران ارسال می شود، گفت: از شهرداری تهران نمایندگانی در این استان ها مستقر هستد و در جلسات مدیریت بحران نیز شرکت می کنند.

یزدانی ادامه داد: بر اساس تماس تلفنی استاندار گلستان با شهردار، یک تیم مجهز با حضور ۱۵۰ نیرو و ماشین آلات مناسب به منظور پاکسازی نهایی به گلستان و شهرهای آق قلا و گمیشان اعزام خواهد شد. با این تیم چند دستگاه خاور و واترجت به استان گلستات ارسال می شود تا گل و لای خانه ها را جمع آوری کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: همچنین طی ۳ الی ۴ روز آینده اکیپی با همین شرایط برای پاکسازی به خرم آباد فرستاده خواهد شد.

وی درباره نحوه توزیع اقلام در مناطق سیل زده نیز عنوان کرد: اقلامی که توسط مناطق جمع آوری می شوند در همان منطقه مورد بازبینی قرار می گیرد و در نهایت به استان معین فرستاده می شوند. این اقلام در آنجا با حضور نماینده شهردار تهران و نیروهای هلال احمر توزیع می شود. ضمن اینکه شهرداری به هیچ عنوان اقلام دست دوم به این مناطق ارسال نمی کند.

یزدانی با بیان اینکه آخرین مرحله در امداد رسانی در مناطق سیل زده بحث نظافت است،تصریح کرد: هماهنگی های لازم با استان ها انجام می شود و تا زمانی که به تجهیزات شهرداری تهران نیاز داشته باشند، نیروها و تجهیزات در این مناطق حضور خواهند داشت.

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد