× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ايران گفت: 1500 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در سراسر کشور از سوي اين سازمان اختصاص خواهد يافت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در خصوص اجرای طرح سردار شهیدقاسم سلیمانی تا فروردین‌ماه ۱۴۰۰ باهدف بررسی افراد مشکوک به ابتلا به کرونا قبل از بستری، بیان کرد: این طرح به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسیج و بیمه سلامت اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این طرح در اصل به دنبال پیشگیری و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در بین افراد جامعه است که در آن همکاری بسیج محله محور بوده و بیماران در منزل تحت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی قرارگرفته و بسته‌های حمایتی مورد نیاز در اختیار خانواده‌های آنان قرار می‌گیرد.

ناصحی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح شهید سلیمانی مشارکت می کنند، گفت: این طرح با هدف قرنطینه کردن افراد به صورت محله محور طراحی شده که با پشتیبانی بیمه سلامت انجام می‌شود به نحوی که برای اجرای درست این طرح ۱۵۰ میلیارد تومان تجهیزات و امکانات خریداری‌شده و در اختیار مراکز و تیم‌های مراقبتی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این طرح نیروهای بسیجی با هماهنگی مراکز بهداشت در قالب تیم‌های نظارتی در کنار همکاران ما در شبکه‌های بهداشتی و درمانی تست رایگان و سریع کرونا از اقشار مختلف جامعه خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بابیان اینکه در صورت مشاهده فرد مبتلا به کرونا، اجازه تردد به بیمار کرونایی داده نمی‌شود، گفت: در صورت تردد فرد خاطی جریمه‌ شده و از دریافت کلیه خدمات محروم می‌شود. این اقدامات در ستاد ملی کرونا پیش‌بینی‌شده است. نگاه ما این است که این طرح می‌تواند مؤثر واقع شود‌.

ناصحی بابیان اینکه طرح شهید سلیمانی از ۱۵ آذر آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، گفت: این طرح  به‌صورت پایلوت نیست چراکه با نگاه علمی دیده‌ شده است.

وی افزود: بیمه سلامت به عنوان پشتیبان این طرح در مثلث سه گانه شبکه‌های بهداشت و درمان، بسیج و بیمه سلامت به اجرای طرح کمک می‌کنند و کادر درمانی شامل پرستار، بهورز و پزشک در این طرح همکاری خواهند داشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه تاکنون ٨۵٠ میلیارد تومان برای درمان بیماران مبتلا کرونا از  سوی این سازمان هزینه شده است، افزود: هزینه هر بیمار کرونایی ۶ میلیون تومان است که بیش از ۴ میلیون تومان آن را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه