× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 13 از اجرای طرح عملیاتی اطفای حریق در ناحیه دو این منطقه خبر داد و افزود : این طرح با هدف آمادگی هر چه بیشتر در مقابل حوادث غیر مترقبه در محدوده این منطقه ادامه می یابد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران، مرتضی رحمان زاده […]

شهردار منطقه 13 از اجرای طرح عملیاتی اطفای حریق در ناحیه دو این منطقه خبر داد و افزود : این طرح با هدف آمادگی هر چه بیشتر در مقابل حوادث غیر مترقبه در محدوده این منطقه ادامه می یابد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 تهران با اعلام این خبر گفت : با توجه به اهداف و سیاست های شهردار تهران مبنی بر سازمان دهی امور از محلات و نواحی شهر و حضور میدانی شهرداران نواحی به عنوان نخستین خط ارتباطی شهرداری با مردم برای دستیابی به توسعه پایدار شهر و همچنین توجه به موضوع محیط زیست ، طرح عملیاتی اطفاء حریق با هدف آمادگی پرسنل و شهروندان در مقابله با حوادث انسان ساز و غیر قابل پیش بینی و ایجاد هماهنگی بیشتر با سازمان ها و نهاد های تخصصی در ساختمان شهرداری ناحیه دو منطقه 13 برگزار شد.

وی افزود : بر اساس سناریوی مانور، آتش سوزی در شهرداری ناحیه دو در اثر اتصالی سیم برق آغاز و در پی اعلام وضعیت اضطراری از سوی شهرداری ناحیه دو به اعضای ستاد مدیریت بحران و قطع شریان های حیاتی ، نسبت به اطفای حریق و امداد و نجات مصدومین اقدام شد.

شهردار منطقه 13 حفاظت از محیط زیست را ماهیت و رویکرد اصلی این مانور اعلام کرد و اظهار داشت : در این مانور که با همکاری ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 13 ، اورژانس شرق تهران ، ایستگاه 31 آتشنشانی و اداره محیط زیست منطقه صورت گرفت ، استاندارد های زیست محیطی رعایت شد.

وی ادامه داد : علاوه بر عملیات اطفای حریق و امداد و نجات مصدومین ، دود ناشی از حریق در این مانور کنترل شد تا ضمن حفاظت از جان پرسنل و شهروندان نسبت به عدم انتشار دود به محیط اطراف جلوگیری شود.

شهردار منطقه با اشاره به اهداف برگزاری این طرح عملیاتی مبنی بر ایجاد هماهنگی بیشتر با سازمان ها و نهاد های تخصصی ، ارزیابی پرسنل ناحیه در برابر بحران های غیر قابل پیش بینی و نحوه استفاده و کاربرد شیوه های جدید مدیریت بحران منطقه تصریح کرد : در نظر داریم این گونه مانور ها و طرح های عملیاتی را در دیگر نواحی منطقه اجرایی کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه