× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فرماندار اسلامشهر از اجرای آزمایشی برنامه جامع رهگیری بیماران کرونایی در بخش احمدآباد مستوفی توسط شبکه بهداشت و درمان خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر،در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان، با اعلام خبر فوق اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح به حداقل رساندن تردد مبتلایان به کرونا در سطح شهر و مراکز درمانی و ارائه خدمات به آنان در منازلشان است.

وی با بیان اینکه درصدی از مبتلایان به کرونا قرنطینه را رعایت نمی کنند و معمولا مراکز درمانی نیز جزء آلوده ترین نقاط به ویروس کرونا هستند، گفت: در قالب این طرح فرد مشکوک یا مبتلا به کرونا با شماره تماسی که توسط شبکه بهداشت و درمان اعلام خواهد شد تماس گرفته و شرح حال خود را به صورت تلفنی به یک پزشک مطرح خواهد کرد و در صورت نیاز به انجام تست کرونا و یا تحویل دارو تیم درمانی شبکه بهداشت به منزل فرد تماس گیرنده مراجعه خواهند کرد.

فرماندار اسلامشهر همچنین با اشاره به تخصیص ۸۵درصد ظرفیت بیمارستان امام رضا(ع) به بیماران کرونایی افزود: با توجه به نیاز شدید این بیمارستان، عملیات اجرایی احداث یک سوله جدید روز پنج شنبه هفته جاری آغاز و با مشارکت و همکاری تمامی ادارات فضای جدید مورد نیاز بیمارستان امام رضا(ع) در اسرع وقت آماده خواهد شد.

وی در ادامه به آغاز محدودیت فعالیت صنوف مختلف تا ساعت ۱۸ عصر از روز سه شنبه ۲۰ آبان ماه اشاره کرد و ادامه داد: اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه باید در این زمینه اطلاع رسانی داشته باشند تا این طرح با همکاری واحدهای صنفی به خوبی در شهرستان اجرایی شود.

مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فرهنگ سازی و تشویق و ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مدیران محله های اسلامی که اکثراً طلاب جوان، با نفوذ و با انگیزه ای هستند و بسیجیان عزیز می توانند در حوزه فرهنگی به عنوان همیاران سلامت به ایفای نقش بپردازند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه