× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای برنامه های متنوع برای نهادینه سازی طرح کاپ در پایتخت خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران،با تاکید […]

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اجرای برنامه های متنوع برای نهادینه سازی طرح کاپ در پایتخت خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران،با تاکید بر وجه تمایز برنامه های اجتماعی و فرهنگی سازمان در سال جاری نسبت به ادوار گذشته گفت: برنامه و بودجه سال 99 معاونت اجتماعی و فرهنگی سازمان بر اساس رویکرد جدید شهرداری تهران در حوزه مدیریت پسماند یعنی طرح کاپ(کاهش پسماند) و شیوه های مدرن و نوآورانه فرهنگ سازی و آموزش شهروندی تدوین و تصویب شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: کارآمدی و بهینه سازی برنامه های آموزشی و فرهنگی حوزه پسماند متناسب با نیاز امروز شهروندان از سال گذشته با تشکیل پویش فرهنگی و آموزشی « #پس ازاین » کلید خورد که اتفاقا با استقبال چشمگیر شهروندان و اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد. بنابراین، مصمم هستیم در سال جدید با بهره گیری از شیوه های نوین، علمی و خلاقانه منطبق بر نیاز و اقتضائات جامعه، جهش و تحول قابل توجهی از حیث فرهنگی و آموزش شهروندی در حوزه پسماند ایجاد کنیم.

رجایی همچنین به برگزاری نشست های تخصصی در خصوص برنامه های سال 99 اشاره کرد و افزود: با تشکیل ستاد و دبیرخانه همیاران کاپ و برگزاری منظم جلسات به صورت هفتگی تمام برنامه های سال 99 با حضور متخصصان و صاحب نظران فرهنگ و هنر مورد ارزیابی و کنکاش قرار می گیرد و بهترین شیوه های اجرای برنامه ها متناسب با شرایط اجتماعی امروز حاکم بر شهر تهران انتخاب می شوند.

وی با بیان سرفصل برنامه های جدید اذعان کرد: 70 برنامه اجتماعی و فرهنگی حول محورهای مطالعات، پژوهش و مستند نگاری، یکپارچه سازی و همسوسازی آموزش های شهروندی، استفاده از ظرفیت رسانه های اجتماعی(مدیاکاپ)، مشارکت راهبردی و عملیاتی با سازمان های مردم نهاد، اجرای ویژه برنامه های مناسبتی، آموزشی و فعالیت های میدانی برنامه ریزی و طی زمانبندی مقرر انجام خواهد شد.

رجایی در پایان با ابزار امیدواری نسبت به اجرایی شدن تمامی برنامه های پیش بینی شده گفت: نیاز شهر تهران به انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی به ویژه در حوزه مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست بسیار متنوع و گسترده است و ما نیز در تلاش هستیم تا با تدوین برنامه های کاربردی و به روز، بخش قابل توجهی از این نیاز را در مسیر صحیح و تخصصی مرتفع سازیم .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه