× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز،پردیس تئاتر تهران روز دوشنبه ۱۳ آبانماه میزبان مراسم اعلام جوایز گروه های نمایشی حاضر در جشنواره تئاتر استان تهران بود و بر این اساس رای هئیت داوران به شرح زیر خوانده شد ؛ نمایش ” پیکار کنار پل ” نوشته امیر رضا عمادی از میان شش اثر منتخب برگزیده جایزه بهترین […]

به گزارش ثمره نیوز،پردیس تئاتر تهران روز دوشنبه ۱۳ آبانماه میزبان مراسم اعلام جوایز گروه های نمایشی حاضر در جشنواره تئاتر استان تهران بود و بر این اساس رای هئیت داوران به شرح زیر خوانده شد ؛

نمایش ” پیکار کنار پل ” نوشته امیر رضا عمادی از میان شش اثر منتخب برگزیده جایزه بهترین نمایشنامه از نگاه منتقدین شد .” رکسانا ” به کارگردانی هومن رهنمون برگزیده بهترین اثر نمایشی از نگاه منتقدین شد .

همچنین در بخش انتخاب عکس برتر به دبیری محمدعلی اسدی راد از دو عکاس جشنواره به ترتیب وحید مشایخی نفر اول و مریم اکبری نفر دوم تقدیر و قدر دانی شد .

در بخش طراحی پوستر جواد نقدی برای طراحی پوستر نمایش پیکار کنار پل برگزیده و منتخب جایزه شد .

هیئت داوران برای بخش طرای گریم سید امیر میری را برای طراحی گریم نمایش پنهان خانه پنج در شایسته دریافت جایزه دانستند .

برای بخش طراحی نور سید امیر حسینی طراح نور نمایش نقل سرخ منتخب دریافت جایزه شد .

کیکاووس فرجی برای موسیقی نمایش رکسانا منتخب جایزه هیئت داوران در بخش موسیقی شد .

جایزه بخش طراحی لباس به پریدخت عابدینی نژاد برای طراحی لباس نمایش پنهان خانه پنج در داده شد .

محمد ستوده جایزه بهترین لباس را برای طراحی لباس نمایش سیاحت نامه چاکر الدوله دوم از آن خود کرد .

در بخش نمایشنامه نویسی مقام سوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی به علی حاجی لو نویسنده نمایش پس کوچه ها داده شد . مقام دوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی به امیر رضا عمادی برای نمایش پیکار کنار پل اهدا شد . و مقام اول بهمراه دیپلم افتخار به عادل عزیز نژاد برای نمایش گرگ ها کراوات نمی زنند داده شد .

و اما در ادامه دربخش بازیگران زن رای داوران اینگونه خوانده شد ؛
تقدیر از بازی آذین فهیمی در نمایش مونالیزا.
مقام سوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی بطور مشترک برای صفورا خوش تینت از نمایش گرگ ها کراوات نمی زنند و مریم ابراهیمی از نمایش بیوه ها.
مقام دوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی برای آرزو صراف رضایی برای نمایش رکسانا .
هئیت داوران برای مقام اول بازیگری زن کاندیدی را شایسته ندانستند.

دربخش بازیگران مرد جوایز به این ترتیب داده شد ؛
ضمن تقدیر از پرهام شفیعی برای بازی در مونالیزا و محمدرضا لوانی برای بازی در بیوه ها ، جایزه سوم مرد بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی برای سید امیر حسینی از نمایش نقل سرخ .
جایزه دوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی برای بهرنگ رهنمون از نمایش رکسانا.
جایزه اول بهمراه دیپلم افتخار برای اصغر شیرزاد از نمایش پیکار کنار پل .

جوایز بخش کارگردانی :
تقدیر از آرش فلاحت پیشه برای کارگردانی نمایش پنهان خانه پنج در.
جایزه سوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی برای نمایش رکسانا به کارگردانی هومن رهنمون .
جایزه دوم بهمراه لوح سپاس و جایزه نقدی برای نمایش گرگ ها کراوات نمی زنند به کارگردانی عادل عزیز نژاد .
جایزه اول بهمراه دیپلم افتخار برای نمایش پیکار کنار پل به کارگردانی کیانوش احمدی.

همچنین هئیت داوران سه نمایش ” پیکار کنار پل ، گرگ ها کراوات نمی زنند و رکسانا ” را بدون در نظر گرفتن اولویت به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کردند.

در حاشیه مراسم و دریافت جایزه هومن رهنمون در پشت تریبون حاضر شد و از تنهایی های نمایش رکسانا گفت . او رکسانا و گروه بازیگرانش را شایسته توجه داوران میدانست و باور داشت در نظر داوران هم اینگونه هست همانطور که معرفی نمایش او در کنار دو اثر دیگر به جشنواره بین المللی تئاتر فجر می تواند به گونه ای دیگر رقم خورد چرا که سهمیه جشنواره تئاتر استان تهران در تئاتر فجر تنها دو اثر است و این لطف و مهربانی دکتر جاودانی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بود که شامل حال نمایش رکسانا شده است .

حمید رضا صفار دبیر اجرایی جشنواره نیز در طی سخنانی توان و ظرفیت گروه های نمایشی شهرستان های تهران را بیش از این دانست و از اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های تهران درخواست کرد تعامل و همکاری خود را با گروه های نمایشی افزایش‌ دهند تا هنرمندان برای دریافت یک پاسخ از رییس اداره روز ها چشم انتظار نمانند .

دکتر احد جاودانی نیز در ابتدای مراسم با اشاره به کمبود منابع مالی و امکانات زیر ساختی در شهرستان های تهران فاصله تئاتر تهران با شهرستان های تهران را بین صفر تا صد خواند .

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با حضور جمعی از مسئولین اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و نیز هنرمندان و پیشکسوتان و گروه های نمایشی استان تهران در محل پردیس تئاتر تهران برگزار شد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد