× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

آمار و ارقام اتوبوس های پایتخت در سال ۱۴۰۰ و در زمان روی کار آمدن دوره ششم شورا و مدیریت شهری تهران از ۵۳۰۶ دستگاه اتوبوس موجود، فقط ۲۱۶۵ دستگاه اتوبوس در خطوط مختلف پایتخت به خدمت رسانی مشغول هستند که کاهش چشمگیر فرسودگی این ناوگان را نشان می دهد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از تهران پرس،طبق آمار و ارقام منتشر شده از سوی شهرداری تهران،تعداد اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۳۸۵ از تعداد ۶۷۵۷ دستگاه اتوبوس،تعداد ۴۴۶۶ دستگاه اتوبوس شاغل و فعال در خطوط بوده است.

این در حالی است که آمار در سال ۱۴۰۰ و در زمان روی کار آمدن دوره ششم شورا و مدیریت شهری تهران از ۵۳۰۶ دستگاه اتوبوس موجود، فقط ۲۱۶۵ دستگاه اتوبوس در خطوط مختلف پایتخت به خدمت رسانی مشغول هستند که کاهش چشمگیر فرسودگی این ناوگان را نشان می دهد .

سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیش از این نیز گفته بود:بر اساس تدابیری  وزارت کشور اعلام کرده که ۹۰۰ دستگاه اتوبوس را از خودروسازان داخلی خریداری و امسال در اختیار شهرداری تهران قرار می‌دهد که با تحقق این مسئله تحولی جدی در حوزه حمل و نقل عمومی در بخش اتوبوسرانی خواهیم داشت.

وی گفت: ۱۴۰۰ اتوبوس امسال اورهال می‌شود. خرید اتوبوس‌های دست دوم نیز مدنظر قرار گرفته چرا قیمت آنها یک پنجم اتوبوس‌های داخلی است و به صورت اضطراری و نه دائمی می‌توان آنها را خریداری کرد. البته ناگفته نماند که این اتوبوس‌ها استانداردهای زیست محیطی، فنی و کیفیت را دارند و از لحاظ مبلمان و ظاهر هم بسیار بهتر از اتوبوس‌های کنونی تهران است و قطعاً مردم راضی به استفاده از این اتوبوس‌ها خواهند بود.

انتهای پیام/ح.ر

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه