× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: توجه به گایدلاین ها درمانیتورینگ هزینه ها نقش مهمی دارد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،محمد هاشمی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: اجرای راهنماهای بالینی بر مدیریت هزینه‌های غیر ضروری تاثیر بسیاری دارد، به طور […]

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: توجه به گایدلاین ها درمانیتورینگ هزینه ها نقش مهمی دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از آی هینا،محمد هاشمی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: اجرای راهنماهای بالینی بر مدیریت هزینه‌های غیر ضروری تاثیر بسیاری دارد، به طور حتم عدم اجرای راهنماهای بالینی باعث می‌شود که افراد به راحتی به هر مرکز درمانی مراجعه کرده و خدمات تکراری غیرضروری را دریافت کنند.

وی افزود: استفاده از راهنماهای بالینی درهرشرایطی نه برای کاهش خدمت، بلکه برای صیانت از بیمه شده و درمانیتورینگ هم هزینه تاثیر بسزایی دارد.

هاشمی تاکید کرد: در سال 97 بیشترین بارمراجعه به میزان 672 هزار مربوط به بخش تصویر برداری و سونوگرافی کامل شکم و لگن برای بیمه شدگان بیمه سلامت و بیشترین هزینه نیز به بخش سونوگرافی کامل شکم و لگن مربوط است.

وی تصریح کرد: سونوگرافی بارداری که درگذشته مقام اول را درمیزان هزینه داشت، درحال حاضر به لحاظ هزینه به رتبه ششم کاهش پیدا کرده است، البته این مساله به دلیل توجه به راهنماهای  بالینی بود ؛ ضمن اینکه درگایدلاین های ابلاغی وزارت بهداشت نیز تاکید شد که برای سلامت نوزاد و خانواده  3 بار سونوگرافی درطول بارداری کافی است.

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: طبق آخرین گزارش ها حدود 600  راهنمای بالینی توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین ، که زیربنای 430 راهنمای  بالینی از سوی بیمه سلامت درکشور آماده شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد