× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و اداره کل بیمه سلامت استان و پیاده سازی موفق این طرح در بیمارستان قلب حضرت فاطمه زهرا (س) ساری، پروژه انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی در کلیه بیمارستان‌های استان آغاز شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری آی هینا،رسول […]

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و اداره کل بیمه سلامت استان و پیاده سازی موفق این طرح در بیمارستان قلب حضرت فاطمه زهرا (س) ساری، پروژه انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی در کلیه بیمارستان‌های استان آغاز شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری آی هینا،رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران، با اعلام این خبر، افزود: بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت، 5 استان مازندران، گلستان، گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اجرای پروژه‌های نوین الکترونیکی سازمان بیمه سلامت شامل نسخه نویسی الکترونیکی، ارجاع الکترونیکی، استحقاق سنجی الکترونیکی و انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: با تعامل، هماهنگی و اقدامات انجام شده بین دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت در استان مازندران و اجرای آزمایشی این طرح در بیمارستان قلب حضرت فاطمه زهرا (س) ساری، مراحل اجرای طرح با موفقیت به انجام رسید.

ظفرمند بیان کرد: پیرو اجرای این طرح، جلسه آموزشی با حضور کارشناسان ناظر بیمارستانی بیمه سلامت و پرسنل بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان برگزار شد تا با تشریح مراحل و اهداف این پروژه توسط مسئولان دانشگاه و بیمه سلامت، اجرای پروژه انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی طبق برنامه زمان بندی در سطح استان انجام شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران اظهار داشت: از مزایای این طرح می‌توان به انتقال، پردازش و رسیدگی الکترونیکی اطلاعات بیمارستانی بیمه شدگان و اعمال قوانین بیمه به صورت مکانیزه با هدف مدیریت منابع و شفافیت در بررسی خدمات ارائه شده به بیمه شدگان اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر مزایای این پروژه تسریع در مراحل رسیدگی کارشناسی و پرداخت هزینه بیمارستانی و همچنین پرداخت الکترونیکی صورت حساب است که با اجرای این پروژه، پرونده‌های کاغذی حذف شده و استخراج گزارشات تحلیلی از تنوع فراوانی خدمات ارائه شده، هزینه‌ها و آماده سازی برای ایجاد مسیر پرداخت الکترونیکی سهم بیمه‌های مکمل نیز توسط بیمه های پایه انجام می‌شود.

ظفرمند گفت: با اجرای این پروژه، انتقال الکترونیکی اسناد با ایجاد شکل واحد یک فرآیند در کلیه بیمارستان‌های مازندران به واسطه بستر نرم افزاری انجام می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد