× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

دوره ارتقاء و آموزش یکصد و پنجاه کارشناس متخصص حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران به صورت رسمی در دانشگاه معماری و هنر پارس آغاز شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران،در جلسه ای که با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهابیان […]

دوره ارتقاء و آموزش یکصد و پنجاه کارشناس متخصص حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران به صورت رسمی در دانشگاه معماری و هنر پارس آغاز شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران،در جلسه ای که با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهابیان مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری و امور شهرسازی و معماری، صالحی مدیر کل معماری و ساختمان ، فرهادی شهردار منطقه شش، میرپور مدیر کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران،پرفسور گلابچی ریاست دانشگاه معماری و هنر پارس، برخی شهرداران مناطق و نواحی و هم چنین پذیرفته شدگان آزمون کارشناسان متخصص شهرسازی برگزار شد، دوره آموزشی و ارتقاء کارشناسان منتخب حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران به صورت رسمی در دانشگاه معماری و هنر پارس آغاز شد.

در این جلسه عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:دوره آموزشی کارشناسان برترحوزه شهرسازی که بر اساس هماهنگی های صورت گرفته میان اداره کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران و اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری امور شهرسازی و معماری اجرا می شود،از امروز آغاز به کار می کند.

وی افزود: این دوره که با همکاری دانشگاه معماری و هنر پارس تدوین شده است، در قالب ۲۹ عنوان دوره آموزشی و ۱۶۹ ساعت به صورت نظری، عملی و کارگاهی به منظور کیفی سازی نیروهای انسانی حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار می شود.

گلپایگانی گفت: با طراحی این دوره تلاش داریم دانش و مهارت نیروهای حوزه شهرسازی و معماری شهرداری تهران را با قرار گرفتن در فضای آموزشی ارتقاء دهیم.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: ما قصد داریم علاوه بر افزایش دانش نیروهایمان،تجربه کاری آنها را با جامعه دانشگاهی به اشتراک بگذاریم و فکر می کنیم از ابتدای طراحی این دوره بر دانش ما افزوده شده و این روند به صورت متقابل ادامه خواهد داشت.

گلپایگانی ضمن تشکر از پروفسور گلابچی ریاست دانشگاه معماری و هنر پارس،گفت: انتخاب این دانشگاه به دلیل اهمیت و رتبه بالا، در حوزه آموزش های حیطه معماری و شهرسازی است.

وی افزود: اکنون در دنیا تجربه و مهارت بر دانش صرف ارحج است و به همین دلیل ما تلاش کرده ایم با اجرای این دوره که طراحی آن بر عهده اداره کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران بوده است،به این هدف نائل آییم.

هم چنین پروفسور گلابچی ضمن تقدیر از شهرداری تهران گفت:امیدواریم این رویکرد در سایر سازمانها و ادارات دولتی ما دیده شود.

وی افزود: بعد از انتخاب دکتر حناچی به عنوان شهردار تهران، ما شاهد رویکرد تازه ای بوده ایم که دلیل آن تخصص شهردار و معاونان آن در حوزه شهرسازی و معماری بوده است.

گلابچی گفت:برای طراحی و اجرای این دوره ما تاکنون با اساتید زیادی در دانشگاه معماری و هنر پارس و هم چنین مدیران شهرداری تهران همکاری داشته ایم و امیدواریم این دوره به افزایش مهارت در نیروهای شهرداری تهران و بهبود کیفیت مدیریت شهر تهران کمک کند.

در این جلسه میرپور مدیرکل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران گفت:ما این دوره را پیش از این در معاونت انسانی برگزار کردیم و قرار است در معاونت های دیگر نیر برگزار کنیم، اما باید بگویم که معاونت معماری و شهرسازی همکاری بسیار خوبی با ما داشت و اگر عزم جزم مدیران این معاونت نبود ما با این کیفیت به اجرای طرح نمی رسیدیم.

وی در ادامه ضمن بیان مسیر اجرای این طرح گفت:عملکرد شرکت کنندگان در این دوره کاملاً رصد می شود و ما شرایطی را فراهم خواهیم کرد تا این افراد بتوانند به راحتی در کلاس ها حاضر شوند.

میرپور گفت: در فرآیند انتخاب کارشناسان متخصص شهرسازی برخی سوالات و اعتراضات نیز ایجاد شد که در نهایت با توضیحاتی که ارائه شد،عادلانه بودن مسیر انتخاب محرز شد.

هم چنین فرهادی شهردار منطقه شش گفت: در کشور ما نسبت به مسائل زیادی، انتقاد وجود دارد و اگر ریشه این انتقادات را دنبال کنیم به مسئله بحران مدیریتی در کشور می رسیم.

وی افزود: این در حالی است که با توجه به منابع انسانی و قرار دادن درست نیروها در جای مناسب و برقراری عدالت ساختاری می توانیم بر ساختار مدیریتی تأثیر بگذاریم.

فرهادی گفت:بنابراین ما باید نیروهای توانمندی داشته باشیم که بتوانند در ساختار، جای مناسب خود را بیابند و برونداد سیستم را به سمت تولید عدالت و رفع تبعیض ببرند.

شهردار منطقه شش گفت: امیدوارم با طراحی این دوره که به همت معاونت شهرسازی و معماری برگزار می شود، بتوانیم افراد را به گونه ای توانمند کنیم که در آینده در جای مناسب خود قرار بگیرند.

شایان ذکر است با توجه به تعداد متقاضیان و همچنین تنوع و گستردگی امور حوزه شهرسازی و معماری، تعداد پذیرفته شدگان از یکصد نفر به صد و پنجاه کارشناس افزایش یافت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد