× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیر گروه دکتری مدیریت رسانه واحد تهران غرب گفت: آموزش مهارت‌های تخصصی به دانشجویان و اهالی رسانه هدف اصلی این مدرسه تخصصی است.

به گزارش ثمره نیوز ، «مدرسه رسانه» پس از کسب مجوز از مرکز آموزش‌های تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب فعالیت خود را برای آموزش هنرجویان در رشته‌های مختلف آغاز کرده است.

این مدرسه با هدف برگزاری دوره‌های تخصصی برای اهالی رسانه و ارتباطات تاسیس شده و میزبان علاقه‌مندان در رشته‌های مختلف هنری رسانه‌ای است. به روز کردن دانش، تخصص و مهارت‌های عملی چندمنظوره ویژه اهالی رسانه و خبرنگاران مهم‌ترین رویدادی است که در مدرسه رسانه اتفاق می‌افتد.

مستوره عزت‌زاده، مدیر گروه دکتری مدیریت رسانه واحد غرب تهران با اشاره به کارکرد این مدرسه گفت: بسیاری از دانشجویان که در مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته می‌شوند، نیازمند مهارت‌های ویژه‌ای هستند که بتواند آنها را برای فعالیت تخصصی‌ در آینده و موفقیت در کار رسانه یاری کند. بسیاری از این مهارت‌ها به دلیل کمبود زمان در کلاس‌های دانشگاهی مورد غفلت قرار می‌گیرد. مدرسه رسانه با برگزاری دوره‌های تخصصی تلاش می‌کند تا مهارت آنان را بالاتر ببرد.

وی اضافه کرد: در دنیای امروز، رسانه‌ها به سرعت در حال تغییر بوده و با پیشرفت تکنولوژی قابلیت‌های جدیدتری پیدا می‌کنند. هم‌چنین ظهور رسانه‌های دوسویه و گسترش فضای مجازی باعث شده است که همه مردم تبدیل به یک رسانه شوند. رسانه‌ای که در هر لحظه با بهره‌گیری از امکانات جدید تولید محتوا می‌کند. از این روی لازم است کسانی که فعالیت در عرصه رسانه را انتخاب کرده‌اند، همواره دانش و مهارت رسانه‌ای خود را به روز کنند.

عزت‌زاده درباره راه‌اندازی مدرسه رسانه به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب گفت: در سالیان گذشته همواره مراجعات متعددی از سوی دانشجویان، علاقه‌مندان و اهالی رسانه داشتیم که خواستار معرفی بهترین کلاس‌های تخصصی بودند. برهمین اساس این انگیزه در ما ایجاد شد تا علی رغم تمام مشکلات وارد میدان شده و مدرسه رسانه را راه‌اندازی کنیم. در این مدرسه، اساتید باسابقه، مهندسین و متخصصین برجسته عرصه‌های مختلف، به صورت کاملا عملیاتی و مرحله به مرحله مهارت و تخصص خود را به هنرجویان آموزش می‌دهند تا آنها بتوانند ضمن بهره‌گیری از این مهارت، خود را در شغل و حرفه‌شان متمایز کنند.

او درباره کلاس‌هایی که در این مدرسه برگزار می‌شود، گفت: دوره‌های آموزشی انیمیشن‌سازی مقدماتی، آموزش تحلیل محتوا با نرم‌افزار N vivo10، تدوین و ساخت کلیپ حرفه‌ای، تولید پادکست و تحلیل شبکه‌های اجتماعی در مدرسه رسانه به صورت آنلاین و حضوری زیرنظر اساتید برجسته برگزار می‌شود. البته با گسترده‌تر شدن فعالیت‌های این مرکز تخصصی آموزش رسانه، براساس سلیقه و درخواست هنرجویان، تنوع بیشتری به دوره‌های آموزشی بخشیده می‌شود. لازم به ذکر است مدارک ارائه‌شده از سوی مدرسه پس از اتمام دوره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده و کاملا معتبر است.

براساس این گزارش، صفحه اینستاگرامی مدرسه رسانه فعال بوده و ضمن میزبانی از علاقه‌مندان، منتظر پیشنهادات، درخواست‌ها و نظرات فعالان عرصه رسانه است.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه