× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رسول کشت پور شهردار منطقه ۲از آغاز اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان «اپلیکیشن آچاره» در سطح منطقه خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران،رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر و با بیان […]

رسول کشت پور شهردار منطقه ۲از آغاز اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان «اپلیکیشن آچاره» در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران،رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر و با بیان اینکه توجه نکردن به بهینه سازی موتورخانه ها،آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهر های کشور بدل کرده است که هر واحد آن می تواند سالانه ۵۰تن آلاینده تولید کند گفت:امروزه یکی از منابع تولید آلودگی هوا در کشور، منابع ثابت مثل موتورخانه های گرمایشی، بخاریها، آبگرمکنها و نیروگاهها هستند که متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرند و در حالی که تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از منابع مهم آلودگی هوا در کلانشهر ها بویژه تهران به شمار می روند،عمده تمرکز منتقدان به آلایندگی ناشی از خودرو ها معطوف شده است.

شهردار منطقه۲ اظهار کرد: برابر آمار منتشر شده متوسط مصرف سالانه گاز در ساختمانهای اداری و تجاری معادل ۲۶متر مکعب به ازای هر متر مربع است که با احتساب یک هزار متر مربع برای یک واحد اداری و تجاری، مصرف سالانه متوسط موتور خانه یک ساختمان معادل ۲۶هزار متر مکعب گاز است؛ بنابراین میزان آلایندگی ناشی از فعالیت هر موتور خانه معادل ۵۰تن درسال است که رقم قابل توجهی است.

رسول کشت پور با تاکید بر اینکه اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان اپلیکیشن آچاره علاوه بر « کاهش مصرف انرژی» توام با کاهش آلودگی زیست محیطی است افزود:بنابراین اقدام شهرداری منطقه ۲که توسط اپلیکیشن آچاره و به منظور افزایش کارایی موتور خانه های مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب صورت می گیرد،گامی موثر در کاهش آلودگی هوا برداشته می شود.

شهردار منطقه ۲با اشاره به اینکه مشارکت شهروندان ساکن درمنطقه در طرح افزایش کارایی موتورخانه ها می تواند نقش موثری در کاهش آلاینده های زیست محیطی داشته باشد خاطر نشان کرد: آثار زیست محیطی این طرح بخصوص در ایام سرد سال به دلیل کاهش انتشار آلاینده ها و کاهش وارونگی هوا دیده خواهد شد.

گفتنی است این طرح در مرکز آموزشی نیمروز واقع در کوی نصر گیشا و با حضور اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،مسعود زندی معاون مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران،رسول کشت پور شهردار منطقه ۲و جمعی از معاونین و مدیران آغاز شد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد