× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه4 گفت: در ادامه طرح نگهداشت شهر نهضت جمع آوری پسماندهای خشک در مجتمع های مسکونی منطقه کماکان اجرا می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران، رضا معلم  با اعلام این خبر گفت : در راستای اجرای سیاست های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و به منظور ترویج هرچه بیشتر فرهنگ تفکیک پسماندخشک از مبدا، طی دو هفته اخیر با همکاری سامانه ۱۳۷ ، ۶۹۰ کیلوگرم پسماندخشک در مجتمع های مسکونی جمع آوری و تبدیل آن به کود کمپوست شد.

او گفت: مخلوط کردن پسماندهای خشک مانند شیشه، فلز، کاغذ و پلاستیک با پسماندهای تر از قابلیت بازیافت این پسماندهای خشک و ارزشمند می کاهد، در این خصوص منطقه ۴ با در اختیار قراردادن مخازن ۱۱۰۰ لیتری پسماند و آموزش نیروهای اداری و خدماتی و آموزش های شهروندی گامی موثر برای داشتن شهری سلامت و پاکیزه برداشته است.

معلم اظهار داشت: حفظ محیط زیست و انتقال آن به آیندگان به عنوان میراث ماندگار بشریت برای نسل های بعدی، از وظایف اصلی و مهم هر شهروند بوده و اقدامات این منطقه در راستای جامه عمل پوشاندن به اهداف والای حفاظت و صیانت از محیط زیست است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه