× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار اسلامشهر گفت: ۹۰ درصد منابع مالی و هزینه‌های احداث مترو از بودجه شهرداری اسلامشهر تامین شده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، محسن حمیدی شهردار اسلامشهر عصر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث مترو میدان نماز اسلامشهر با اشاره به اینکه آلودگی هوا و ترافیک از معضلات تهران و شهرهای اطراف آن است، اظهار داشت: ۴.۵میلیون خودرو و بیش از ۳میلیون موتورسیکلت به سمت تهران تردد می‌کنند که حدود ۲۵میلیون حلقه لاستیک با آسفالت اصطکاک دارد و ذرات معلق آن را مردم اسلامشهر استشمام می‌کنند.

وی گفت: برون‌رفت از مخاطرات زیست‌محیطی، توسعه حمل‌ونقل عمومی و ریلی را می‌طلبد که مترو به عنوان یکی از بهترین وسایل در حمل‌ونقل عمومی به دلیل ایمنی، راحتی و آرامش و کاهش مصرف انرژی، سرعت در جابجایی و ارزانی برای مسافران است.

شهردار اسلامشهر تاکید کرد: اهمیت پروژه مترو بر کسی پوشیده نیست و این مسئله مطالبه مردم اسلامشهر و جنوب غرب استان تهران بوده که در سال ۹۱در ردیف بودجه ملی اعتبارات را جذب کرده است.

حمیدی با بیان اینکه پروژه مترو در سال ۹۷ به شهرداری اسلامشهر واگذار شد، افزود: ۵ کیلومتر از حفاری مترو اسلامشهر طی دوسال گذشته با وجود محدودیت‌های مالی انجام شده است.

وی به قانون حمایت از سامانه‌های ریلی و هزینه کرد ۵۰ درصدی توسط شهرداری‌ها اشاره و تصریح کرد: شهرداری اسلامشهر برای احداث مترو از بودجه داخلی خود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است و فقط ۳۴ میلیارد تومان آن از منابع دولتی تأمین‌شده یعنی ۹۰ درصد منابع مالی و هزینه‌ها از بودجه شهرداری اسلامشهر تامین شده است.

شهردار اسلامشهر با اشاره به آغاز عملیات ایستگاه میدان نماز در دو طبقه و تأمین ۷۰درصدی اعتبارات آن بیان کرد: ایستگاه میدان نماز در ۷۸۰۰مترمربع ساخته خواهد شد که ۱۰۰ میلیارد از طریق فروش اوراق مشارکت، ۹۲ میلیارد از طریق اسناد خزانه و مابقی از اعتبارات داخلی شهرداری تأمین‌ خواهد شد.

حمیدی در پایان خاطرنشان کرد: از سال ۹۱تا ۹۷ سالانه ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه مترو اسلامشهر در ردیف ملی تخصیص یافته بود و ساخت هر ایستگاه ۷ میلیارد تومان هزینه در برداشت، ولیکن در حال حاضر ساخت هر ایستگاه ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد که نگاه ویژه مسئولین استانی و نمایندگان مجلس را در راستای افزایش اعتبار تخصیص یافته به پروژه مترو اسلامشهر را می طلبد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه