× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رویداد کاشت باغچه محله در راستای شیوه نامه طرح "کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در زندگی آپارتمانی و محیط همسایگی" در منطقه یک اجرا شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق افزود: در راستای طرح ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی به همت اداره آموزش های شهروندی شهرداری منطقه یک، رویداد کاشت باغچه محله با تسطیح، نخاله کشی و رگلاژ زمین پیش بینی شده و تهیه ۴۵٠ بوته درختچه جهت اجرای رویداد مذکور در محله ازگل به مرحله اجرا درآمد.

موسوی ضمن تشکر از استقبال و مشارکت حداکثری شهروندان محله ازگل در اجرای این طرح، ابراز امیدواری کرد که با تلاش روزافزون مدیریت شهری و حمایت شهروندان بتوان خدمات شایسته و درخوری به شهروندان محترم ارائه نمود.

سید عباس سجادی معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه نیز بیان داشت: گل ها وگیاهان به عنوان بخشی از طبیعت می توانند کارکردهای متنوعی را در محیط های شهری ارائه نمایند. آن ها در تعامل با آپارتمان نشینان شهر تهران که بر اساس سرشماری سال ١٣٩۵ حدود ٧٩ درصد ساکنان را به خود اختصاص داده اند، سبب انبساط خاطر و ارتقاء آرامش روحی و روانی خواهند بود.

وی اظهار داشت: کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه توسط شهروندان می تواند فرصتی برای بهبود و ارتقاء زیبایی منظر محیط زندگی، تقویت تعاملات میان همسایگان، ارتقاء حس مسئولیت پذیری و در نهایت افزایش حس تعلق به محیط زندگی شود. همچنین با توجه به اینکه واحد خانواده نیز مورد توجه قرار می گیرد، تقویت تعاملات میان افراد یک خانواده را نیز شاهد خواهیم بود.

گفتنی است این رویداد با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، سید عباس سجادی معاون اموراجتماعی و فرهنگی، فرخ غفارزاده رئیس اداره آموزش های شهروندی، احمدرضا اسکندری شهردار ناحیه ۹، سلیمه رودکی رئیس اداره فرهنگی، سودابه سوداگر رئیس اداره امور بانوان و مریم ملائی مدیر بخش تسهیلگری و ترویجگری پویش هم سایه هم و نماینده اداره کل آموزش های شهروندی معاونت اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار و در حاشیه این رویداد نیز ضمن مهیا نمودن فضایی برای سرگرمی و کشیدن نقاشی توسط کودکان و اهدای جوایز به آنان، با حضور یافتن کارناوال شادی فضای شاد و مفرحی برای کلیه شهروندان حاضر ایجاد شد در انتها نیز مدیران شهری با مشارکت شهروندان به کاشت درختچه پرداختند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه