× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طرح غربالگری بیماری کویید ۱۹ در بین شهروندان شمال تهران با تجهیز و استفاده از ظرفیت خانه های سلامت سراهای محلات اجرا می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان این خبر اظهار داشت: طرح غربالگری بیماری کویید ۱۹ با […]

طرح غربالگری بیماری کویید ۱۹ در بین شهروندان شمال تهران با تجهیز و استفاده از ظرفیت خانه های سلامت سراهای محلات اجرا می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان این خبر اظهار داشت: طرح غربالگری بیماری کویید ۱۹ با مشارکت وزارت بهداشت و با همکاری مرکز بهداشت شهرستان شمیرانات تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا می شود و در راستای تدابیر ستاد فرماندهي عمليات مديريت بيماري كرونا در كلانشهر تهران مبنی بر همکاری ویژه با وزارت بهداشت و درمان و بهره گیری از ظرفیت های خانه های سلامت سراهای محلات در پوشش كامل جمعيت شهر تهران در طرح غربالگري ، سراهای محلات ۲۷گانه منطقه یک جهت اجرای این طرح تجهیز شد.

وی افزود: با هماهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک کارشناسان سلامت شهرداری، توسط مرکز بهداشت شهرستان شمیرانات آموزش داده شدند و با استقرار در خانه های سلامت ، غربالگری شهروندان منطقه را به صورت تلفنی انجام می دهند.

به گفته شهردار منطقه یک در مرحله نخست طرح غربالگری، سرای محلات فرمانیه، حصاربوعلی، محمودیه، اوین، درکه، زعفرانیه، دربند، نیاوران، دزاشیب، دارآباد، کاشانک، گلها، شهرک نفت، قیطریه، چیذر، حکمت، اراج، ازگل، سوهانک و شهرک شهید محلاتی تجهیز و به عنوان پایگاه غربالگری بیماری كوويد ۱۹ ویژه شهروندان فعالیت می کنند.

موسوی گفت: با هماهنگی صورت گرفته، دسترسی به سامانه الکترونیک سلامت وزارت بهداشت و درمان (سیب) در سراهای محلات فراهم شده و اطلاعات اخذ شده از شهروندان در این سامانه ثبت می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه