× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

خطیب نمازجمعه شریف آباد گفت: علی(ع) کسی است که با ایثار و فداکاری و قربانی کردن نفس خود در برابر حق تسلیم شد

به گزارش ثمره نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین قاسم خداپرست در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ ماه رجب سالروز میلاد پرنور مولود کعبه علی(ع) گفت: در آستانه شب ۱۳ ماه رجب، شب میلاد با عظمت امیرالمومنین(ع) است، به دقت در خصوصیات ایشان بیندیشیم، علی(ع) کیست؟، پیامبر مکرم اسلام(ص) میفرمایند که جز من و خدا کسی تو را نشناخت.

وی در ادامه افزود: همه ما اظهار دوستی با حضرت علی(ع) داریم و به این ادعا افتخار می کنیم اما بر این ادعا باید پابرجا باشیم و معرفتی به حضرت علی پیدا کنیم و فاصله خود را با اخلاق، فکر و عمل ایشان کم کنیم. ایشان با مردم، فقیر، یتیم و مستکبرین چگونه بود. ایشان دارای صفات بزرگی هستند اما برجسته ترین صفت بترز ایشان محور حق بودن است.

خطیب نمازجمعه شریف آباد در ادامه اضافه کرد: علی(ع) کسی است که با ایثار و فداکاری و قربانی کردن نفس خود در برابر حق تسلیم شد؛ خصوصیات حضرت علی(ع) را به دقت مطالعه کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اعتکاف اذعان کرد: اعتکاف دارای اسراری است و ۳روز بعد اذان معتکف شده و در پایان روز پانزدهم از اعتکاف خارج می شویم؛ اعتکاف به معنای جداشدن از آلودگی و مادیات و شرک است و رهسپار توحید شدن است، اعتکاف به معنای دعا و نیایش است یعنی هجرت از مادیات و رهایی به سوی معنویت است. قرائت قرآن و دعاهای ماه رجب همه دارای پیام هستند و معتکف باید بداند که پیش از اذان ۱۳ رجب باید وارد مسجد شده و در پایان روز سوم و بعد از اذان از مسجد خارج شود.

خداپرست در ادامه با اشاره به روز پایانی اعتکاف و مصادف شدن با رحلت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) گفت: راز عظمت حضرت زینب(س) چیست؟ حضرت زینب(س) نوه پیامبر دختر علی و فاطمه و خواهر حسن و حسین است این ها مهم است اما مهمتر از آن از عصر کربلا شکل گرفت، ایشان به عنوان رهبر جهان اسلام از عصر کربلا تا ورود به مدینه حرکت کرد؛ خطابه های آتشین ایشان در کوفه و شام استکبار آن زمان و مظهر ظلم و ستم را به زانو کشید.

وی در ادامه با تاکید بر گرامیداشت دهه مبارک فجر افزود: شکی نیست که انقلاب اسلامی هدیه الهی به بشریت است، تداوم بعثت پیغمبر و دیگر پیامبران است؛ انقلاب اسلامی دعوت به توحید و دین و حاکمیت دینی و معنویت و مبارزه با ظلم و طاغوت است. اگر قرار بود زر و پول عظمت بیاورد باید مستکبرین عالم عزیز می شدند اما انقلاب اسلامی با تکیه بر توکل برخدا، نیروی معنویت، تقوای الهی و ولایت پذیری عزیز آزادی خواهان جهان است

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه