× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

اولين نشست هم انديشي فرماندهي انتظامي تهران بزرگ با مسئولين و مديران شهري حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران در شركت بهره برداري متروي تهران برگزار شد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات شرکت بهره برداری مترو ی تهران وحومه، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ابتدا این نشست که با هدف گسترش همکاری با محوریت امنیت شهرزیرزمینی برگزار شد گفت: متروی تهران با ۲۵۸ کیلومتر طول و ۱۴۳ ایستگاه در ۷ خط در حال بهره برداری است و تا پایان سال نیز۷ ایستگاه جدید افتتاح خواهد شد.

مهدی شایسته اصل با اشاره به اینکه ۱۷۱ رام قطار در خطوط درون شهری مترو در حرکت هستند آمار مقایسه ای از جابجایی مسافر و کاهش آمار مسافری در ایام کرونا ارائه کرد و افزود: بر اساس آمار ورودی درگیت ها، پس از شیوع بیماری کرونا شاهد کاهش چشم گیر مسافران مترو بودیم اگرچه در سال ۱۴۰۰ این رقم با افزایش روبروشد اما نسبت به سال های قبل از کرونا، ۲۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی در ادامه آماری از ایستگاه ها و خطوط و ساعت  پیک مسافری در مترو ارائه کرد و گفت: حجم مسافری که روزانه در مترو تردد دارد حساسیت این وسیله حمل و نقلی را دو چندان کرده است.

شایسته تصریح کرد:ایمنی پله برقی ها، حضور کودکان کار و دستفروشان، بحث ورود آقایان به واگن بانوان، خودکشی، کمبود نیروهای پلیس، لزوم تقویت یگان انتظامی مترو و تشکیل پلیس تخصصی، عدم تشکیل کامل یگان حفاظت بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۶، فرسوده بودن سیستم های نظارت تصویری، سرقت که بخشی از آن تنها به منظورایجاد اختلال و آسیب زدن به سیستم انجام می شود بخشی از مشکلاتی است که با آنها رو برو هستم اما خالی بودن انبارها از قطعات راهبردی، مهم ترین آسیب و چالش این شرکت است.

در ادامه قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو ی تهران وحومه نیز گفت: در مجموعه عملیات روزانه ۲ هزار ۲۰۰ حرکت مسافری انجام می شود که ظرفیت جابجایی ۲ میلیون مسافر را دارد اما در حال حاضر متوسط روزانه ۱۲۰۰مسافر جابجا می کنیم .

کامران آزادی با اشاره به اینکه کار در بخش عملیات شبانه روزی است افزود: روزانه ۱۹ ساعت بهره برداری انجام می شود و ۵ ساعت نیز کارهای مربوط به نگهداری و تعمیرات تخصصی انجام می شود. در واقع این شرکت با فعالیت ۲۴ ساعته تلاش می کنند تا سفری ایمن را برای شهروندان رقم بزند.

وی از برنامه توسعه خطوط درخط ۵ تا قزوین و خط یک تا شهر جدید پرند خبر داد و گفت: عمده مشکلات ما سرقت و آسیب رساندن به تجهیزات است و با توجه به حساسیتی که در مترو داریم هر توقفی می تواند تبعات زیادی را ایجاد کند.

آزادی افزود: متوسط مسافری که هر قطار درون شهری جابجا می کند ۲ هزار مسافر و قطارهای تهران کرج ۳ هزار مسافر است و اگر قطاری به هر دلیل توقف کند و مجبور به تخلیه این حجم مسافرو انتقال آنها به سطح خیابان شویم باعث ایجاد ترافیک، بی نظمی و سختی تردد می شود. بنابراین ما حساسیت ویژه ای داریم تا توقف ها به حداقل برسد و متعهد هستیم تا حرکت هایمان منظم و ایمن انجام شود و تمام تلاشمان این است به عنوان یک خدمتگذار یک محیط ایمن و راحت را برای مسافران ایجاد کنیم.

در ادامه مدیر حراست شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز گفت: انجام خدمت رسانی مناسب به مردم در متروی تهران با این گستردگی قطعا بدون تلاش و تعهد نیروی انسانی انجام شدنی نیست .

عظیمیان در ادامه به محدودیت هایی که در تجهیزات نظارتی شهرزیر زمینی و به بعضی از معظلات مثل دستفرش ها و ممانعت از ورود آقایان به واگن بانوان اشاره کرد و گفت: امیدورایم با برگزاری همین جلسات برای رفع مشکلات به راهکارهای درستی دست پیدا کنیم.

رئیس پلیس مترو پایتخت نیز گزارشی از عملکرد یکساله پلیس مترو ارائه کرد و گفت: درحوزه جرایم عملکرد بسیار خوبی داشتیم و سطح امنیت پایدار و مطلوب تری را ایجاد کردیم.

سرهنگ سعیدعطاالهی افزود: اگر امروز مسافران مترو بدون هیچ دغدغه ای از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنند به دلیل تلاش های شبانه روزی همکارانم و تعامل و همدلی خوبی است که با شرکت بهره برداری متروی تهران برقرار کردیم.

وی در ادامه به کمبود نیرو و تجهیزات اشاره کرد و گفت: روزانه ۴ هزار و ۵۰۰دستفروش در مترو تردد می کنند که با توجه به تعداد ایستگاه ها و ورودی های مترو معظل بزرگی است که باید به آن توجه کنیم.

همچنین تامین خودرو و موتورسیکلت برای افزایش امنیت پایانه های مترو با توجه به وسعتی که دارند بخشی از نیازهای پلیس مترو است که امیدواریم با همراهی خوبی که شکل گرفته هرچه زودتر تامین شود.

سرهنگ سعیدعطاالهی خاطرنشان کرد: در ایستگاه های جدید باید برای پلیس مکان هایی جانمایی شود چرا که پلیس لباس حاکمیت است و حضورش نمایش امنیت و قدرت است.

در پایان سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت نیز ضمن تشکر از برگزاری این نشست از آماده‌باش کامل مأموران پلیس در راستای تأمین امنیت شهروندان در مترو خبر داد و گفت: بنای ما با تیم جدید همراهی صد درصدی است.و از روزی که آمده ام پلیس مترو یکی از موضوعاتی بود که پیگیری کردم .

وی تصریح کرد: با اشاره به اینکه امنیت مترو برای من دغدغه است خاطرنشان کرد: شخصا پیگیر موضوعات مترو هستم و همیشه گزارشات و عملکردها را رصد می کنم و می خواهم سرهنگ سعیدعطاالهی با توجه به توانمندی و هنری که دارند پیگیر باشند تا ساختار پلیس در این ناوگان به خوبی شکل گیرد.

سردار حسین رحیمی افزود: هم افزایی و همکاری بیش از پیش پلیس و شهرداری می تواند زمینه ارتقا، ثبات و پایداری امنیت و آرامش را به همراه داشته باشد چرا که امنیت از اطراف ایستگاه ها تا داخل آن باید مورد توجه قرارگیرد.

وی گفت: همان طور که همکاران شما در بخش های مختلف برای آسایش رفت و آمد شهروندان تلاش می کنند نیروهای پلیس نیز برای ایجاد امنیت در کنارشان قرار دارند. انشا الله این همراهی استمراربیشتری پیدا کند.

در پایان این نشست سردار حمیدی پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ کاویانی رییس پلیس امنیت، سرهنگ موقوفه ای پلیس پیشگیری، سرهنگ شکیب معاون فناوری اطلاعات، سرهنگ عابدی معاون عملیات، سرهنگ گودرزی رییس پلیس فتا، آقای دکتر گودرزی رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران، نظری معاون بازرسی امور مناطق شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری از مرکز فرمان مترو تهران نیز دیدن کردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه