× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

افت شدید فشار آب در شهرک واوان اسلامشهر همچنان نیاز به اقدامات میدانی و جهادی مدیران آب و فاضلاب دارد.

به گزارش ثمره نیوز،با وجود مشکلات عدیده در فصل تابستان و همزمانی با ایام شیوع ویروس کرونا و توصیه های ستاد مقابله با این ویروس مبنی بر رعایت نکات بهداشتی از جمله شستشوی دست ها، اداره آبفای شهرک واوان اسلامشهر و شرکت آبفای جنوب غربی استان تهران دلیل افت فشار شدید آب و یا قطعی آب را مصرف بالای آب در این شهرک و آبگیری مخازن در ساعات بامداد روز اعلام کرده‌اند.

طبق اعلام فرماندار اسلامشهر به عنوان تنها مدیر پاسخگوی شهرستانی در خصوص رفع مشکلات به وجود آمده طی ماه گذشته که باعث شد حدود ۱۰ روز شهروندان این شهرک به دلیل افت شدید فشار آب که در طبقات اول به بالا ساکن بودند از این نعمت غیر از دو ساعت در روز محروم باشند، با قرار گرفتن حلقه چاه و توسعه لوله‌گذاری حدود ۳۰۰ متر اینگونه مشکلات رفع شود.

در هفته دولت حلقه چاه هایی تجهیز و به مدار آبرسانی شهرک واوان اضافه شد ولی متاسفانه همچنان مشکلات افت شدید آب و یا قطع آن برای ساکنان آپارتمان ها بیش از یک طبقه از ساعت ۱۲ شب تا ۸ صبح همچنان تا به امروز باقی باشد و طی این مشکلات و عدم پاسخگویی مناسب شهروندان مجبور به تأمین پمپ آب در منازل آپارتمانی خود شوند که آن هم در ساعات یاد شده کاربردی ندارد.

مدیران آب و فاضلاب  بدون در نظر گرفتن مشکلات عدیده اقتصادی مردم این شهرک بارها آن هم زمان حضور شهروندان اعلام می‌کنند قرار دادن پمپ آب و مخزن بعد از کنتور که هزینه‌های چند ده میلیونی را در این شرایط سخت اقتصادی و معیشتی به شهروندان تحمیل می‌کند اجباری است و اگر این امکانات از طرف شهروندان تامین نشود این گونه مشکلات به وجود خواهد آمد.

حال با در نظر گرفتن مشکلات و صحبت های مدیران آبفای جنوب غربی استان تهران چند سوال برای همه شهروندان به وجود می‌آید:

۱- چرا هیچ کدام از شهرک‌ها و یا شهرهای اطراف شهرک واوان با وجود جمعیتی بیش از جمعیت این شهرک دچار اینگونه مشکلات نمی‌شوند؟

۲-  زمان واقعی آبگیری مخازن که مربوط به آبرسانی شهرک واوان است چقدر است؟

۳-  دلیل افت فشار متعدد در این شهرک در سال جاری چیست؟

۴-وظیفه ذاتی شرکت آب و فاضلاب برای تأمین فشار آب مناسب برای شهروندانی که آب بها،هزینه آبونمان و … هر ماهه خود را توسط قبوض پرداخت می کنند چیست؟

می طلبد که مدیران آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران اقدامات لازم را جهت رفع کامل اینگونه مشکلات انجام داده و در خصوص موضوعات یاد شده توضیحات خود را ارائه کنند.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه