× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

آیین رونمایی از کتاب ارزیابی تطبیقی شهرهای جدید به نگارش میلاد سلگی همزمان با روز دانشجو در شهرداری باقرشهربا حضور جانشین سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره)، شهردار باقرشهر و معاونین شهردار برگزار شد.

وی افزود: هدف کلی این تحقیق، بررسی عملکرد شهرهای جدید منطقه شهری پاریس و تهران است. همچنین هدف ویژه تحقیق، ارزیابی تطبیقی شهرهای جدید اطراف شهرهای تهران با شهرهای جدید منطقه شهری پاریس جهت دستیابی به تجربیات موفق احداث این نوشهرها است.

مهندس میلاد سلگی همچنین گفت:تحقیق حاضر با استفاده از روش توصیفی – تحلیلی به ارزیابی شهرهای جدید پیرامون شهرهای تهران و پاریس پرداخته است. در تحقیق حاضر از مطالعات اسنادی و کتابخانه ای به بررسی این شهرهای جدید پرداخته شده است. در این تحقیق میزان موفقیت در جذب جمعیت  شهرهای جدید اطراف شهرهای تهران و پاریس مورد مقایسه قرار گرفته­ است لذا شاخص های انتخاب شده دارای اهمیت یکسانی می باشند. شهرهای جدید پاریس بوسیله حکومت مرکزی و برای ایجاد جوامع متعادل با امکانات شغلی، آموزشی، تفریحی و مساکن جدید بوجود آمده‌اند. از این رو می‌توان گفت که ایجاد امکانات شغلی برای جذب جمعیت اضافی از شهرها و ایجاد تعادل بین جمعیت و اشتغال از اهداف اصلی احداث شهرهای  جدید می‌باشد.

وی در پایان گفت: ایجاد شهرهای جدید برای جذب سرریز جمعیت شهرهای بزرگ و رسیدن به اهداف تعیین شده ، در سالهای آینده شهرهای جدید می توانند نقش مهمی در نظام سلسله مراتب شهری ایران، جذب جمعیت، اشتغال و موارد دیگر داشته باشند.

گفتنی است:میلاد سلگی ازجوانان فعال فرهنگی اجتماعی، دانشجوی دکتری تخصصی شهرسازی و همچنین مسئول بسیج رسانه سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) می باشد.

انتهای پیام/ منبع: خبرگزاری بسیج

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه