× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

امروز شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ در روز اول پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، کارگاه آموزشی آینده‌پژوهی در صنعت گردشگری برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی،در روز اول پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته و سی‌ و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، کارگاه آموزشی آینده‌ پژوهی در صنعت گردشگری برگزار شد.

ساسان قاسمی کارشناس امور گردشگری در این کارگاه درباره مفهوم آینده‌ پژوهی گفت: «آینده‌ پژوهی علم نیست اما یک دانش است. دانشی که به بررسی احتمالات وقوع رویدادها در آینده‌ای نزدیک یا دور می‌پردازد. در این دانش تکنیک‌های متفاوتی وجود دارد تا بتوان تشخیص داد آینده برای ما احتمالا چه به‌ همراه خواهد آورد یا برای رسیدن به آینده‌ای دلخواه از کدام مسیر باید رفت.»
او تأکید کرد: «در آینده‌ پژوهی صنعت گردشگری به این موارد خواهیم پرداخت که گذشته چه میراثی برایمان باقی گذاشته، چه عناصری موثر در رخدادهای آینده هستند و احتمال وقوع هر رویداد قابل تصور چقدر است. ما باید این موارد را بدانیم تا بتوانیم دریابیم که آیا در رسیدن به آینده‌ای مطلوب موثر هستیم یا خیر؟»
در این کارگاه تخصصی به ابعاد مختلف تبیین این دانش و عوامل موثر در آن در صنعت گردشگری پرداخته شد.

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه