× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه2 گفت: به منظور حفظ محیط زیست و بهبود وضعیت ومدیریت بهینه پسماند های شهری، در پی اجرای طرح تفکیک از مراکز اداری تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی واقع در منطقه ۲ منعقد گردید. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهردرای منطقه2، […]

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه2 گفت: به منظور حفظ محیط زیست و بهبود وضعیت ومدیریت بهینه پسماند های شهری، در پی اجرای طرح تفکیک از مراکز اداری تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی واقع در منطقه ۲ منعقد گردید.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهردرای منطقه2، امیر ناصر هراتی معاون خدمات شهری و محیط زیست با اشاره به برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران مبنی برکاهش تولید پسماند گفت: امروزه به دلیل افزایش جمعیت با حجم زیادی از پسماندها مواجه هستیم که مخاطرات جدی را برای محیط زیست بوجود آورده است.

وی با اشاره به این که مسئولیت پذیری و افزایش مشارکت تک تک شهروندان مناسبترین راهکار برای حفظ محیط زیست است، افزود: بر همین اساس همزمان با طرح های اجرایی در حوزه مدیریت پسماند، طرح آموزش تفکیک از مبدا به تمامی نهادها،‌ ادارات و سازمان‌های سطح منطقه2 در دستور کار قرار گرفت.

هراتی ادامه داد: در پی امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اجرای طرح تفکیک از مبدا در ساختمان های اداری، پس از تجهیز ساختمان این وزارتخانه به مخازن تفکیک پسماند، برنامه های آموزشی ویژه کارکنان برگزار می شود.که در‌نهایت در ازای پسماند خشک جمع آوری شده ما به ازای آن شامل خدمات خرید گل و گیاه با توجه به درخواست آن مرکز ارائه میگردد.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2،تفکیک پسماند از مبدا ، مناسب ترین و ارزانترین راهکار برای مدیریت هرچه بهتر پسماند است و این امر با تلاش همه جانبه و مشارکت شهروندان امکان پذیر خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه