× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عصر روز گذشته کارگاه آموزشی با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات خبرنگاران مردمی شبکه پنج سیما برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، در این کارگاه آموزشی دکتر محسن ساری “مدیر پخش شبکه پنج، مرتضی عمادی “مدیر گروه تهران شهروندی”، مصطفی جعفریحیی”مدیر روابط عمومی” و جمعی از خبرنگاران مردمی نیز حضور داشتند.

در این نشست محسن ساری مدیر پخش شبکه پنج سیما، ضرورت رعایت ضوابط و استاندارد های حداقلی برای پخش برنامه های تلویزیونی را تشریح کرد و افزود: در تهیه گزارش های موبایلی همواره به شاخص های هنری و فنی نیز عنایت ویژه داشته باشید.

ساری ضمن تاکید به انتخاب سوژه نو و جدید برای تهیه گزارش های مردمی، به نگاه و رویکرد رسانه ای مناسب برای تهیه گزارش های مردمی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ظرفیت و خلاقیت های این گروه از خبرنگاران مردمی بالا و فراگیر است، می توانند رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، هنری و حتی نیاز ها و دغدغه های مردمی را به خوبی تصویر کنند.

ساری افزود: در کنار به تصویر کشیدن اخبار استان و شهر محل اقامت، موضوع مهم امید آفرینی و روحیه بخشی در جامعه از جمله وظایف مهم رسانه ای شما است که می توانید به خوبی ایفاگر این نقش برجسته شوید.

در ادامه مرتضی عمادی مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما به ضرورت راه اندازی و تولید گزارش های شصت و۵ ثانیه ای توسط خبرنگاران مردمی تاکید کرد و افزود: خبرنگاران مردمی در سری جدید تولیداتشان در قالب شصت و ۵ ثانیه، رویکرد پیگیری پیام تا حصول نتیجه را خواهند داشت.

وی افزود: برنامه های درشهر، در استان و تهران بیست به عنوان برنامه های پشتیبان اخبار شصت و ۵ ثانیه خواهند بود تا در درکنار تولیدات خبرنگاران مردمی به پیگیری مطالبات مردم بپردازند.

عمادی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ خبرنگار مردمی به شکل پراکنده در سطح استان تهران با شبکه پنج سیما همکاری دارند و حضور این فعالان رسانه در حوزه اطلاع رسانی، امید آفرینی، مطالبه گری و… تاثیر بسزایی دارد.

مدیر گروه تهران شهروندی از تشکیل کارگاه های آموزشی به صورت فصلی خبر داد و افزود: همه تلاش همکاران من در شبکه پنج سیما ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات خبرنگاران مردمی و نزدیک شدن به استاندارد های رسانه و شبکه پنج سیما است.

گفتنی است پس از گذشت تقریبا ۲۰ ماه از فعالیت این گروه خبری بالغ بر ۴۵۰ گزارش ویژه از خبرنگاران مردمی در ضمیمه برنامه های تهران بیست، در شهر و در استان پخش شده است و به تازگی این ظرفیت نیز به برنامه سلام تهران اضافه شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه