× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سازنده پله گرد در ساخت پله پیچ قواعد و قوانینی وجود دارد که هر سازنده ای باید به این قانون ها توجه داشته باشد پس اگر سازنده پله گرد ذهن خلاق و ابداع کننده ای دارد تا جایی که به این دستورالعمل های ساخت راه پله خدشه ای وارد نشود و در بهبود زیبایی و […]

سازنده پله گرد

در ساخت پله پیچ قواعد و قوانینی وجود دارد که هر سازنده ای باید به این قانون ها توجه داشته باشد پس اگر سازنده پله گرد ذهن خلاق و ابداع کننده ای دارد تا جایی که به این دستورالعمل های ساخت راه پله خدشه ای وارد نشود و در بهبود زیبایی و ساخت ایمنی تاثیری مثبت داشته باشد می توانیم بگوییم سازنده در کارش خوب عمل کرده است اولین مورد در طراحی راه پله دوبلکس یا مهم ترین آن ها بحث سرگیر بودن افراد استفاده کننده از آن راه پله می باشد.پس اگر بازشوی سقف طبقه بالای ما ۲متر در ۴ متر باشد نحوه طراحی نقشه پله گرد نباید از این فضا به زیر سقف سراید کند.البته تا جایی که ما بر روی پله می ایستیم. و حداقل ارتفاع زیر سقف تا سر یک انسان باید ۲۲۰سانتی متر باشد.

حال این ارتفاع تا چندین پله مجاز خواهد شد وقتی اولین کف پله تا کف پای سوم اگر به زیر فضای سقف بیاید هیچ مشکلی در کار ایجاد نمی کند.ولی اگر ما بخواهیم در یک ارتفاع کلی ۳۲۰سانتی متر از کف طبقه پایین تا کف طبقه بالا ۵ عدد کف پله را برای پاخور بیشتر کف پا به زیر سقف بیاوریم.این راه پله درست و اصولی توسط سازنده پله گرد طراحی نشده است. تا حالا شده است.بر روی یک پله پیچ قدم بردارید.و ناخود آگاه سرتان را بدزدید با اینکه سرتان را پایین هم نیاورید. باز برخوردی به زیر سقف رخ نمی دهد. پس در این صورت می گوییم راه پله سرترس شده است.

نحوه ساخت پله گردی بدون لرزش:

اصول اولیه ساخت پله پیچ این است که در طول مسیر از نگهدارنده های ستونی استفاده نشود.پس باید به گونه ای اجرا شود.که وقتی فرد به اواسط مسیر پله می رسد.هیچ گونه لرزشی در پاهای خود احساس نکند به این دلیل که لرزش زیاد در راه پله باعث به وجود آمدن سر و صداهای ناهنجاری می شود تا به حال شده است در یک تایمی از شبانه روز وقتی همگی افراد خانواده خواب هستند و شما به دلیل ایجاد سر و صدا از راه پله گرد نا ایمن تردد نکنید. پس یک سازنده پله گرد در ساخت و اجرا باید اصول مهندسی را اول یاد داشته باشد و دوم به طور صحیح و کامل اجرا کند.تا عاقبت کار هم برای خودش دلنشین باشد و هم برای مشتری برخی از سازندگان هستند که برای کاهش لرزش بیهوده ضخامت آهن اجزای راه پله از جمله شاسی فلزی و پروفیل های کف پله را بالا می برند.

این عمل تا جایی کار راه انداز است ولی برای راه پله های غول پیکر باید حتما با اصول و قواعد مهندسی کار صورت پذیرد وگرنه در آخر به مشکل بر خواهید خورد تا جایی که اگر در پایان کار یا همان پایان نصب پله پیچ متوجه لرزش بشوید.و کارفرما کار را قبول نکند. دیگر هیچ چاره ای به جز تعویض پله برای سازنده پله گرد نخواهد ماند.

سخت ترین مدل های پله گرد برای یک سازنده:

اگر فرد سازنده کلیه قواعد ساخت راه پله باشد.به راحتی می تواند جدیدترین مدل های راه پله دوبلکس را طراحی و اجرا کند.و در ساخت انواع جدیدتر راه پله تجربه سازنده بسیار مهم باشد.مثلا پله سازی که تا به الان ۱۰ مدل راه پله درست کرده باشد تا سازنده ای همچون پله گرد نوربخش که در ۳ دهه تجربه خود بیش از صد ها مدل مختلف از راه پله گردون را اجرا کرده است.هیچ وقت در ابداع مدلی جدید نمی توانند مثل یکدیگر باشند. درست است هر دو کار را به پایان می رسانند ولی کیفیت و چیدمان درست اجزا از لحاظ زیبایی بیشتر پله دوبلکس در دو کار اجرا شده کاملا متفاوت است و با نگاه اول بیننده قابل درک می باشد.

قیمت پله گرد:

با توجه به نوع محصول ارائه شده از طرف سازنده قیمت ها هم متغیر می باشد.چون درست است مدل ها شاید یکی باشد ولی نوع کیفیت محصول با هم تفاوت دارند. مثلا اگر پله گرد دو محور ورق قرار است سفارش دهید باید حتما از سازنده بپرسید که ورق شاسی تشکیل دهنده آن چند میل است و یا ضخامت پروفیل با چه تریالی اجرا می شود.قیمت پله مارپیچ ارزان در شرایطی درست است که ما از کار نزنیم یعنی سازنده برای پایین آوردن قیمت محصول از دست رنج یا همان اجرت خودش بکاهد نه به نوعی از کیفیت محصول حال چگونه می شود از اجرت کاست اگر به واسطه تجربه بالای سازنده سرعت عملش در ساخت پله به حدی بالا باشد. که در تایمی که بقیه رقبایش یک پله گرد می سازند او دو پله پیچ بسازد پس پایین آوردن قیمت هیچ آسیبی به سازنده نخواهد رساند. و به واسطه قیمت پایین ترش می تواند مشتری های بیشتری به شرکت ساخت پله معلق خود سرازیر کند.یعنی استفاده حداکثری از تجربه و مهارت بسیار بالای خود مهارت سازنده پله گرد علاوه بر بالابردن زیبایی و مقاومت محصول  در پایین آوردن قیمت هم تاثیر دارد بر خلاف آن دسته از عزیزانی که فکر می کنند هر چه سازنده باتجربه تر باشد پس باید قیمت هایش هم بالاتر باشد. این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد.

نتیجه گیری:

شناسنامه کاری هر سازنده پله گرد نمونه کارهای اجرا شده او در زمان های قبل می باشد.پس از سازندگان پله گرد حتما چندین نمونه اجرا شده توسط خود همان سازنده را طلب کنید.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه