× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: با راه‌اندازی پست برق شرقی در خط 7، ۱۰ درصد به توان پشتیبانی و ایمنی شبکه برق مترو تهران افزوده می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، مراسم افتتاح و بهره برداری از پست برق شرقی خط ۷ مترو تهران و نیز بهره برداری از ۲ دستگاه آسانسور ورودی جنوبی ایستگاه مولوی با حضور علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران برگزار شد.

به گفته امام با راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷ امکان تأمین برق پایدار برای این خط فراهم‌شده و با تغذیه پست‌های یکسو کننده ایستگاه‌ها (RS) و نیز تامین ناوگان، امکان کاهش سرفاصله قطارها میسر می‌شود.

مدیرعامل متروی تهران با تاکید بر این که افتتاح و بهره‌برداری از این پست برق تاثیر بسزایی بر تامین ایمنی خط ۷ متروی تهران دارد، گفت: راه‌اندازی ایستگاه‌هایی که طی ۶ ماهه دوم سال جاری در خط ۷ صورت می‌گیرد، بدون راه‌اندازی این پست میسر نبود.

او با بیان این که با راه‌اندازی این پست به صورتDCS تا ۷۰ درصد در مصرف کابل صرفه جویی شده است،گفت: برای راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷ درمجموع ۳۰ کیلومتر کابل‌کشی انجام‌شده است.

امام افزود: در ساخت این پست برق ۹۰درصد از تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو، خط ۷ با دارا بودن پست‌های برق یکسو کننده ایستگاه‌ها (RS) در ایستگاه‌های صنعت، تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، کمیل، هلال‌احمر، مهدیه، مولوی و بسیج، دارای ایمنی و استاندارد مطلوبی در تامین و پشتیبانی از برق است.

او با اشاره به این که در مجموع در شبکه برق مترو تهران۲۱ پست برق باید به خطوط مختلف سرویس ارائه دهد، عنوان کرد: تا پاییز سال گذشته تعداد پست های برق موجود در شبکه مترو تهران ۹ پست بود. لذا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمستان سال گذشته تصمیم گرفتیم با هدف پایدار سازی شبکه برق مترو ظرفیت را افزایش دهیم.

مدیرعامل مترو تهران عنوان کرد: با تلاش همکاران ما از زمستان سال گذشته تا یک ماه آینده ۴۵ درصد به ظرفیت شبکه برق مترو تهران افزوده می شود و با افتتاح و بهره برداری از این پست، پایدارسازی و پشتیبانی از شبکه برق مترو تهران ۱۰ درصد افزایش یافته است.

بهره برداری از ۲ دستگاه آسانسور ایستگاه مولوی

همچنین افتتاح و بهره برداری از ۲ دستگاه آسانسور ورودی جنوبی ایستگاه مولوی در خط ۷ مترو نیز برگزار شد.

امام در این خصوص اظهار کرد: با تعبیه ورودی آسانسور در سالن خرید بلیت، مسافران می توانند مستقیم به سمت سکوی قطار هدایت نشده و در سالن فروش بلیت نیز توقف دارد.

مدیرعامل متروی تهران خاطرنشان کرد: این آسانسور ها ساخت داخل و بر اساس استانداردهای مترو طراحی و ساخته شده است به گونه ای که توانایی تحمل بار بسیار زیاد و متواتر را دارند.

او با اشاره به این که ظرفیت این آسانسورها ۱۶ نفره است، گفت: با راه‌اندازی این آسانسورها دسترسی افراد کم توان به سکوی میدان صنعت و بسیج با سهولت بیشتری انجام می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه