× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

براساس رویکرد شهرداری تهران در سال 99، پروژه های کوچک مقیاس در محلات دارای سند توسعه منطقه سه برگزار می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران، آرین رجبی نسب معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه سه، در این خصوص گفت: رویکرد شهرداری تهران در سال ۹۹، تعریف هزار پروژه کوچک مقیاس در محلات مختلف شهر تهران است بر مبنای این طرح قرار است در هر محله شهر تهران سه پروژه با مقیاس کوچک اجرا شود بدین معنی که پروژه در ابتدای سال تعریف شود و ماکسیمم تا پایان سال به بهره برداری برسد و برای این موضوع اعتبار و بودجه جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح تصویب و فاز اول آن در محلات دارای سند توسعه شروع شده است. یعنی از میان ۳۶۰ محله شهر تهران در ابتدای امر فقط در ۱۲۰ محله دارای سند توسعه محلات انجام می شود.

رجبی نسب اذعان داشت: با توجه به اینکه در فاز اول قرار است این طرح در محلات دارای سند توسعه اجرایی شود از میان محلات ۱۲ گانه این منطقه فقط دو محله زرگنده و درب دوم این شرایط را دارند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه اظهار داشت: در فاز اول اعتبار برای این دو محله ی دارای سند توسعه محلات اختصاص داده شده و پروژه هایی در چارچوب این سند برای آنها تعریف شده که پس از برگزاری مناقصات، پروژه ها به زودی شروع می شود.

وی ابراز داشت: در فاز بعدی مازاد بر اعتبار منطقه در سال ۹۹ برای پروژه های محلی تخصیص داده می شود که با همکاری شهرداران نواحی، اعضای شورایاری و معاونین اجرایی پروژه ها جمع بندی خواهد شد. ما این پروژه ها را به معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری تهران ارسال می کنیم و پس از تایید پروژه ها و اعلام اعتبارشان، پروژه ها آغاز می شود.

وی گفت: این پروژه ها، یادگاری خوبی در شورای پنجم برای شهروندان تهرانی است که در قالب پروژه هایی کوچک، با سرعت بالا و در کمترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد که امیدواریم رضایت شهروندان را به همراه داشته باشد.

رجبی نسب افزود: براساس برآورد اولیه قرار است که هزار پروژه در محلات شهر تهران برگزار شود اما این به این معنی نیست که هر محله فقط سه پروژه کوچک مقیاس می تواند داشته باشد بلکه براساس اعتبار تخصیصی شاید این تعداد بیشتر هم باشد ولی بطور یقین اعتبار تخصیصی در محلات منطقه سه هزینه می شود و شهروندان شاهد افتتاح و بهره برداری از پروژه های کوچک مقیاس در محلاتشان خواهند بود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری اذعان داشت: شهرداران نواحی و اعضای شورایاری اشراف خوبی بر روی محلات ناحیه دارند، از ابتدا رویکرد این بود که پیش از تعریف پروژه ها از نظرات شورایاری ها استفاده شود و به این علت که باید این پروژه ها در کمترین زمان به نتیجه برسد در قالب طرح های کوچک مقیاس تعریف شده به طور مثال ایجاد یک فضای سبز، مکانی جهت استراحت، تفرجگاه مفرحی برای محله در مقیاس کوچک، رفع نقاط آبگیر به صورت نقطه ای. شاید این اقدامات از نظر مخاطبین بسیار کار کوچکی باشد اما از نظر شهروندان مشکلی از محله حل شده است این را می توان در حوزه های مختلف ترافیکی و عمرانی در سطح محلات تسری داد.

وی توضیح داد: پیوست این پروژه ها بطور قطع، نظرات شورایاری ها است که براساس نیازسنجی های ساکنین محله و کار کارشناسی در معاونت های تخصصی هستند که در همه حوزه ها لحاظ شده مثلا ایجاد زیباسازی در یک میدان، نصب المان در معبری یا اجرای پروژه هایی ماندگار در محلات یا فراهم نمودن پاتوق محلات. این پروژه ها، مصداق واقعی حکمرانی شهری و خدمتی جدید و مضاعف برای کسب رضایت شهروندان هستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه