× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تا پایان سال جاری مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون نزدیک به 13 هزار میلیارد تومان خواهد بود.   به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ثمره نیوز،حجت اله مهدیان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست خبری با خبرنگاران که با محوریت تبیین برنامه ها و عملکرد این […]

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تا پایان سال جاری مجموع تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون نزدیک به 13 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ثمره نیوز،حجت اله مهدیان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست خبری با خبرنگاران که با محوریت تبیین برنامه ها و عملکرد این بانک و رونمایی از پرتال جدید و پایگاه خبری توسعه تعاون در محل مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون برگزار شد گفت:بانک توسعه تعاون جدیدترین و جوان ترین بانک دولتی است. در سیستم بانکی کشور حدود 36 بانک دولتی و خصوصی وجود دارد بانک توسعه تعاون در مردادماه 1388 با هدف تأمین مالی بخش تعاون تأسیس شد.

وی گفت:در اقتصاد ملی کشور اقتصاد به 3 بخش دولتی،خصوصی و تعاونی تقسیم شده که قرار بوده سهم بخش تعاون یک سهم 25 درصدی در اقتصاد ملی باشد که امروز متأسفانه این سهم حدود 6 درصد بیشتر نیست.

حجت اله مهدیان در ادامه افزود:خوشبختانه تعاونی ها در بخش های اقتصادی ازجمله صنعت،تجارت،معدن،خدمات،بازگانی کشاورزی و… حضور فعال دارند و بخش زیادی از این شرکت های بزرگ تعاونی ها و اتحادیه ها از مشتریان بانک توسعه تعاون هستند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود:مطابق اساسنامه بانک توسعه تعاون ما 70 درصد از تسهیلات را مکلف هستیم به بخش تعاون و 30 درصد دیگر این تسهیلات را  مجاز هستیم به بخش های دیگر اقتصادی اعطا کنیم و همه خدماتی که مردم عزیز از یک بانک 80 ساله  دولتی سراغ  و انتظار خدمات دارند در بانک توسعه تعاون  ارائه می شود.

وی اظهار داشت:یکی دیگر از نقاط قوت بانک توسعه تعاون زیرساخت های بسیار خوب در حوزه it است که می توان گفت حوزه  itو حوزه های مربوطه آن یکی از بخش های است که در سیستم بانکی کشور زیاد قوی نیست و خوشبختانه یکی از نقاط قوت بانک توسعه تعاون از ابتدای تأسیس حوزه فناوری اطلاعات و it است.

مهدیان گفت:بانک توسعه تعاون در سال 98 رشد 35 درصد ارائه تسهیلات نسبت به سال های گذشته داشته است که این موضوع نشان از جهش بسیار خوب این بانک و اثرگذاری آن در بازار بوده است.

رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون اظهار داشت:در مدت بیش از 10 ساله ای که از تأسیس بانک توسعه تعاون می گذرد، دو سوم  تسهیلات که در این مدت پرداخت شده مربوط به چهار ساله اخیر است و به همین میزان  دو سوم منابعی که در اختیار ما می باشد،حدود 17 هزار میلیارد تومان منابع مردمی نزد ما نگهداری می شود باز هم مربوط به همین چهار ساله اخیر است.

حجت اله مهدیان در پایان سخنان خود با بیان رشد پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون گفت:ما در سال 94 ماهانه حدود 300 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می کردیم که خوشبختانه امروز ما در بانک توسعه تعاون ماهانه 1000 میلیارد تومان تسهیلات در کشور پرداخت می کنیم و ان شاءالله تا پایان سال جاری مجموع پرداختی ها نزدیک به 13 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه